World Tour Masters: búcsúzott a házigazda Debrecen

Cívishír | 2024. 09. 01. | 08:39:13
Az osztrákoktól és a szerbektől is kikaptak.
Jó meccseket láthatott a közönség (Fotó: Zubák Tibor)

Emelt fővel búcsúzott a debreceni World Tour Masters forduló csoportmeccsei után a házigazda Debrecen, miután teljesen vállalható vereségeket szenvedett a friss Európa-bajnok osztrákokkal felálló Bécs ellen, és a Nagytemplom előtt már többször is diadalmaskodó szerb Limannal szemben augusztus 31-én.

A magyar válogatottra épülő Kelemen Balázs, Komma László, Uros Rosics, Tarján Izsák összeállítású debreceni csapat az elmúlt héten Európa-bajnokságot nyerő bécsi csapattal kezdett. A kezdeti pontváltások után a vendégek igazolták, hogy nem véletlenül léphettek fel a kontinenstorna dobogójának legfelső fokára, Kaltenburger vezetésével 9-4-re megléptek. A folytatásban Uros Rosics pillanatai következtek, pontos távolijainak és betöréseinek köszönhetően folyamatosan csökkent a differencia, s 13-12-nél több labdájuk is volt az egyenlítéshez. Ekkor azonban ritmust váltottak az osztrákok, s végül egy perccel a vége előtt lezárták a találkozót, s 21-14-re nyertek – tudatta a Debreceni Sportcentrum.

Este a szintén végső győzelemre is esélyesnek tartott szerb Liman ellen hasonló forgatókönyv szerint alakult a találkozó, a mérkőzés első felében úgy tűnt, hogy a vendégek könnyedén érvényesítik a papírformát. Rosics és Kelemen pontos dobásainak köszönhetően azonban tapadt ellenfelére a Debrecen, sőt a végjátékban a győzelem megszerzésére is esélyük volt, de az újvidékiek higgadtak maradtak a végén, s végül 21-19 arányban győztek. Mivel a két meccs között a Lima az osztrákokat is megverte (22-19), így ők jutottak csoportelsőként a legjobb nyolc közé, míg az Európa-bajnok másodikként kvalifikálta magát a vasárnapi negyeddöntőbe.

Az A-csoportot az olimpiát is megjárt amerikai válogatottakkal felálló Maimi nyerte, de hiába szorította meg őket a litván Plunge, svájci riválisukkal szemben alulmaradtak, így búcsúztak a további küzdelmektől. A Debrecenben korábban már diadalmaskodó, nagydöntőt is nyerő Ub meg sem izzadt a csoportmeccseken, a Varsót 21-9-re, a Podgoricát 22-16-ra verte, a második helyen előbbi jutott tovább. A D-jelű trió élén a bahreini színekben induló, de belga játékosokkal felálló Riffa végzett, mögöttük az olimpiai bajnokot is a soraiban tudó Amsterdam végzett, a selejtezőből feljutó spanyolok számára viszont véget ért a torna.

Vasárnap az egyeneskieséses szakasz 17 óra 30 perctől kezdődik, a zsákolóversenyt este 9-től rendezik, míg a döntőre közvetlenül utána, 21 óra 30 perctől kerül sor.

Baleset Debrecenben, égő ház Derecskén, lángoló avar Gáborjánban
Mozgalmas napjuk volt a hajdú-bihari tűzoltóknak.
Nem elég, hogy drágul a temetés, de be is telik a debreceni köztemető
Alakul az új belvárosi szórakozóhely, távozik Hajnal János, Tiencsin kisöccsei lehetünk.