Második hazai meccsét is megnyerte a Debrecen

deac.hu | 2024. 10. 12. | 20:13:38
Hétpontos DEAC-siker született.
Újabb hazai győzelmet könyvelhettek el a debreceniek (Fotó: deac.hu)

Második hazai mérkőzését is megnyerte a DEAC a férfi kosárlabda NB I. A csoportjában. A debreceniek az újonc Pécs együttesét fogadták október 12-én, szombaton este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban, és 75-68-ra győztek.

A DEAC esélyeshez méltóan kezdett, a már megszokott kemény védekezésükre alapozva négy perc után már 8-2-s vezetésre tettek szert. A folytatásban Archibald és Payton révén megkezdték a felzárkózást a pécsiek, az amerikai páros vezetésével a negyed második felében sikerült egy pontra zárkózniuk (13-12). A játékrész hajrájában azonban újra helyreállt a debreceni védelem, Pongó második triplája után pedig ismét elkapták a fonalat a hajdúságiak, 8-0-s rohanásukkal pedig kialakult az addigi legnagyobb különbség (21-13).

A második tíz perc kezdetén Mokánszki triplájára válaszolt Drenovac és Osztojics közelről, Anderson hárompontosával pedig kétszámjegyűre hízott a differencia. A folytatásban kissé leült a játék, melyből egyik fél sem tudott igazán előnyt kovácsolni, a látottakat Szrecsko Szekulovics unta meg hamarabb, s Garamvölgyi hármasa után magához hívta övéit (33-20). Jót tett a rövid fejmosás a vendégeknek, Payton centermunkája után Antóni távolijával ismét tízen belülre kerültek a mecsekaljaiak. A DEAC több mint három percig nem talált a gyűrűbe, de az utolsó szó így is a vendéglátóké volt, Osztojics harcosságának köszönhetően végül 35-27-el mehettek az öltözőbe a felek.

A szerb center kosara nyitotta a második félidőt, majd az egykoron Debrecenben is megforduló Dzseletovics szerezte meg első kosarát a meccsen. A folytatásban Drenovac és Payton különversenye következett, melynek Pongó vetett véget egy pontos távolival és egy gyorsindítással, mely után a pécsi szakmai stáb kénytelen volt időt kérni (51-36). Ezúttal is jól sült el a taktikai szünet, Drenovac palánkos középtávolija után sorozatban három kosárral zárkózott a PVSK, Frank triplája után már Mandics mester látta jobbnak eligazítást tartani. Archibald hármasával már újra tízen belül járt a Vasút, sőt, Payton ziccerével már egy 12-0-s futást tudhattak magukénak (53-48). A negyed végén újra összekapták védekezésüket Pongóék, az irányító és Drenovac pontjaival pedig kilencpontos vezetéssel várhatták a záró felvonást.

Az utolsó periódus első perceiben Anderson középtávolija után Hőgye és Drenovac fejezett be egy-egy gyorsindítást, melynek köszönhetően kialakult az addigi legnagyobb különbség (64-48). Nem adta a fel a szimpatikusan kosárlabdázó Pécs, Archibald agilis játékának köszönhetően sikerült tíz egységnyire zárkózniuk két és fél perccel a vége előtt. Sokkal több azonban már nem volt a meccsben a vendégek számára, az amerikai hátvéd utolsó pillanatokban szerzett hárompontosával ugyan tovább kozmetikáztak a pécsiek, de a hajdúsági siker igy sem forgott veszélyben. 75-68-as győzelmének köszönhetően így a DEAC harmadik meccsén megszerezte második sikerét, így bizakodva várhatja a jövőheti Körmend elleni idegenbeli bajnokit.