Több tízezres kárt okozhat a fagy a vízórájában!

A rendkívüli hidegben menetrendszerűek az elfagyott vízmérők, csövek és egyéb szerelvények miatti bejelentések. Aki figyelmesen elolvassa és betartja az alábbiakat, remélhetően megmenekül a bosszúságtól és az előre nem várt jelentős költségektől! A vizes szakemberek tapasztalata, hogy a csőtörések száma a téli időszakban 10-15 százalékkal magasabb a nyárinál.
A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. közlése szerint az elfagyás megelőzése érdekében lakott épületekben pótolni kell a sérült vagy hiányzó vízóra akna fedőlapját, szigetelni az vízmérőakna oldalát, födémszerkezetét és a fedőlapját, továbbá gondoskodni az akna környékének feltöltéséről, a levegőáramlás megakadályozásáról! Fontos a rendszeres ellenőrzés!
Teendő a kertben
A télen nem lakott épületek, üdülők esetében zárják el a vízóra előtti elzáró szelepet is! A vízóra utáni leürítő szelepet – ha van beépítve – fordítsák megfelelő állásba, hogy a rendszerből lefolyjon a benne lévő víz!
A kerti csapoknál zárják el a téli fagyelzárót teljes ütközésig és nyissák ki a kerti csap csaptelepét! Ezzel a fagyelzáró ürítőjén a kerti csap függőleges ágából leürül a benne lévő víz. Ez az 1-2 perces leürülés halk szivárgási zajjal jár. Fontos, hogy a fagycsap ne maradjon ürítő állásban, mert további vízelfolyást eredményezhet!
Az épületen belüli bojlerből, vécétartályból, más berendezésekből engedje ki a vizet! Telente többször is ellenőrizzék az ingatlant!


















