Sima befejezés helyett gyomorideg a debreceniek meccsén

| 2022. 12. 03. | 19:38:00
Az utolsó másodpercben dőlt el a győzelem.

29-28-ra legyőzte a DVSC Schaeffler az MTK Budapest együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság december 3-i játéknapján.

A Gabriel – Petrus, Hornyák, Vámos P., Füzi-Tóvizi, Hámori, Töpfner összeállításban kezdő Loki a tízedik perc végén átvette a vezetést 5-4-re a hazaiaktól, majd Füzi-Tóvizi lőtt számára nem éppen ideális szögből, a jobbátlövő helyéről, ám annál határozottabban. Így két gólra növelte az előnyt. Fokozatosan ellépett a Loki, a 20. percben már 6-11 volt az eredmény; Töpfner villogott a jobbszélen, hol a hosszúba, hol a rövidbe vágta, és a rábízott hetesekben sem hibázott. A DVSC akadémiájának korosztályos válogatott balszélsője, Makó Zoé tökéletes ejtéssel szerezte meg első Nb I.-es gólját a 27. percben (9-13).

A vége felé Planéta eresztett el egy rakétát (10-14), majd Bordást küldték le 2 percre, miután a debreceni beálló labdaszerzését szabálytalannak ítélték a bírók, és szerintük nem hagyta idejében elvégezni a szabaddobást. Az erősen vitatható döntésből nem jött ki jól a DVSC, hiszen az MTK-s Sallai szépíteni tudott huszonhárom másodperccel a szünet előtt (11-14).

A második félidőben becsülettel rohamozott az MTK, de Vámos Petráék két gólnál közelebb nem engedték ellenfelüket. Ki kell emelni Catherine Gabriel teljesítményét, a Loki francia kapusa több ízben mentett, amikor a védelem már kapitulált. Az utolsó tíz percre is háromgólos hátrányban (23-26) fordultak rá a fővárosiak. Az 54. perc végén ismét sikerült két gólra faragnia az MTK-nak a különbséget (26-28), s mivel két debreceni támadás is meddőnek bizonyult, nehéz perceknek bizonyultak ezek. Győri Barbara egymás után hárította Kácsor, Vámos, majd ismét Kácsor ziccerét, miközben Dakos és Simon 58. és 59. percben szerzett góljával egyenlített az MTK!

A slusszpoén azonban Vámos Petráé volt: a Loki gyémántja az utolsó másodpercben, kényszerhelyzetben lőtt talpról a kapu jobb oldalába egy hosszú debreceni támadás végén: 29-28, a fiatal belső játékos újra bizonyította klasszisát!

Vágó Attila: – Arra készültünk, hogy a Debrecen kézben tartja a meccset, az volt a célunk, hogy próbáljunk a közelükben maradni, s ha szoros lesz a végjáték, használjuk ki a hibákat. A végén, ha szerencsénk van, szerezhettünk volna egy pontot.
Szilágyi Zoltán: – Az MTK nagyszerű játékot produkált. Tudtam, hogy az új edző érkezésével koncentrált, feldobott lesz a játékuk. Végig a kezünkben tartottuk a meccset, de nem tettük fel az i-re a pontot, ezt az MTK kihasználta, így szoros lett a végjáték. A legvégén a szerencse is mellénk állt, így tudtuk megszerezni a két pontot. Bízom benne, hogy a jövőben hasonló izgalmak nélkül megnyerjük az ilyen mérkőzéseket.

RaL

Elkezdődött a párizsi olimpia: hajó szállította a magyarokat
206 nemzet csaknem 11 ezer versenyzője verseng egymással.
Vályogház teteje lángolt Gáborjánban
Berettyóújfaluból érkezett segítség.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.