Pénzügyi kultúrát oktatnak a debreceni diákoknak
Az OTP Fáy Alapítvány célja a fiatalok jövőtudatos gondolkodásának, ezen belül kiemelten a pénzügyi kompetenciáiknak a fejlesztése. Az alapítvány képzési portfóliója több mint 100 saját fejlesztésű tananyagból, programból áll, a pénzügyi, gazdasági ismeretek mellett a soft kompetenciák, pályaorientáció és fenntarthatóság témákban. Évente közel 50 ezer általános és középiskolás diák, valamint fiatal felnőtt vesz részt ingyenes, szemléletformáló képzésein, amelyek gyakorlatorientált, élményalapú oktatási módszertanra épülnek, és mind jelenléti tréningek formájában, mind digitális formában elérhetőek. Az alapítvány két korszerű, high-tech eszközökkel felszerelt Oktatási és Innovációs Központot is üzemeltet Budapesten, valamint Nyíregyházán, amelyek inspiráló környezetet biztosítanak a képzésekhez.
A Debreceni Szakképzési Centrum az elsők között van, akikkel az OTP Fáy Alapítvány együttműködési megállapodást rögzít.
– Az alapítvány munkája korunk egyik leghasznosabb tudását juttatja el a fiatalokhoz: a pénzügyekben való eligazodás tudását. Azt vállalják, hogy a tanítványaink számára rendezett keretek között, modern módszerekkel pénzügyi kultúrát oktatnak – ezekkel a gondolatokkal indította a két fél aláírásának ceremóniáját Tirpák Zsolt. A DSZC kancellárja úgy véli, az alapítvány képzései felkészítenek arra, hogyan tudunk boldogulni a 21. században, hogyan tudjuk rendezni az információkat, illetve tudatosak lenni. Szakmától függetlenül, a pénzügyi kultúra olyan alapvető eszköztudás, mint az, hogy értünk a számítógéphez. A pénzügyi kultúra általános ismeretei mellett speciális tudáshoz is hozzájuthatnak majd a fiatalok, mint például a vállalkozóvá váláshoz szükséges ismeretekhez, melyek sok szakmát megszerzőt kifejezetten érintenek.
A DSZC tanulói a tananyagok által korszerű és hasznosítható tudáshoz juthatnak, valamint különösen fontos az alapítvány modern, projektszemléletű módszertana is, melyhez egy komoly digitális tananyagháttér társul. A tanulók tudásban való gazdagodása mellett a centrum az oktatói irányában is szándékozik kinyitni ezt a kitűnő lehetőséget. Összességében tehát a DSZC közel 13 ezer diákja és 900 oktatója – különböző árnyalatokban – mind gazdagodnak majd az együttműködés által, mely hozzájárul versenyképesebbé, jövőképesebbé válásukhoz.
– Nagyon büszkék vagyunk, hogy az ország egyik legnagyobb szakképzési centrumával léphetünk együttműködésre – hangzott el Csejtei Ildikótól, az OTP Fáy Alapítvány ügyvezetőjétől a sajtóeseményen. Az alapítvány stratégiájában új irány, hogy a fiatal felnőttek számára és a szakképzésben tanulók számára is nyújt már képzéseket a pénzügyi, vállalkozási ismeretek és a sikeres élethez fontos soft kompetenciák terén. Így számos hazai egyetem portfóliójában szerepelnek az alapítvány képzései, és a szakképzési centrumok közül az elsők között lépett együttműködésre a DSZC-vel a tanulók jövőtudatos gondolkodásának és pénzügyi ismereteinek a fejlesztése érdekében.