Peák Barnabás volt a leggyorsabb Debrecen határában

Zsankó Petra sorozatban harmadszor, míg Peák Barnabás pályafutása során negyedszer győzött az országúti kerékpárosok időfutambajnokságán.
Az elmúlt évekhez hasonlóan szerdán is a Debrecenhez közeli Bocskaikert határában került sor az időfutam ob-ra, a tavalyihoz hasonló, csaknem 30 fokos melegben. A nőknél a számban korábban egyetemi világbajnok és U23-as vb-5. Zsankó számított a favoritnak és jelentős előnnyel diadalmaskodott a 19 kilométeres versenyben, ezzel sorozatban harmadszor lett időfutambajnok.
A férfi mezőnyben előzetesen arra lehetett számítani, hogy többszörös győztesek állnak majd a dobogóra, és így is lett: Peák Barnabás 2018, 2020 és 2024 után negyedszer lett magyar időfutambajnok, míg a háromszoros aranyérmes, címvédő Pelikán János végzett a második, a kétszeres időfutambajnok Valter Attila pedig a harmadik helyen.
Az MTI kérdésére Peák azt mondta: a számára nagyon gyenge tavalyi - bronzérmet jelentő - idején (45:40 perc) most közel két percet faragott (43:44 p) a 38 km-es távon, annak köszönhetően, hogy idén sokkal jobban sikerült a felkészülése. Mindehhez némileg viccesen hozzátette, hogy a jó szereplés páros években jellemző rá az ob-kon.
Eredmény, egyéni időfutam ob:
Nők (19 km):
1. Zsankó Petra (Aromitalia Vaiano) 25:07 perc
2. Horváth Adél (Amateurs by Team United Shipping) 27:16
3. Hajdu Fanni Helga (Zengő Cycling Team) 27:22
Férfiak (38 km):
1. Peák Barnabás (MBH Bank CSB Telecom Fort) 43:44 perc
2. Pelikán János (United Shipping) 44:34
3. Valter Attila (Bahrain Victorious) 44:52


























































