Milyen vízlágyító berendezést vegyek?

Napjainkra egyre fontosabb értékké vált az energiatakarékosság és az egészséges életmód. Így a legtöbb család ma már odafigyel otthona vízminőségére is. A vízszűrés és a vízlágyítás nem rokon fogalmak, nem ugyanazt a célt szolgálják, egyidejű alkalmazásuk viszont maximális komfortot, higiéniát és megtakarítási lehetőséget nyújt számunkra.
Mi a különbség a vízszűrés és a vízlágyítás között?
Előbbi eljárás (a beépített vízszűrők használatával) az ivóvíz minőségére koncentrál, azaz a mechanikai szennyeződéseket szűri ki a vízből. Gátolja az íz- és illatrontó anyagok tovább haladását, egészséges - akár magnéziummal dúsított – ivóvizet biztosít a fogyasztók számára. Utóbbi megoldás (a vízlágyító berendezés) a vízben lévő sók és kalcium mennyiségét befolyásolja, jelentősen csökkentve ezáltal a vízkő kialakulását. Így a vízlágyítók használata elsősorban a háztartási gépek védelme, nem pedig egészségünk érdekében javallott.
Miért jó befektetés számunkra a vízlágyító berendezés?
A vízlágyító berendezés beépítésével számos olyan előnyre és rejtett megtakarításra is szert tehetünk, melyre talán nem is gondoltunk:
- mivel a berendezés a vízkő, a lerakódások, és korrózió megelőzésével óvja fűtési rendszerünket, nem kell olyan nagy karbantartási költséggel és hatásfokcsökkenéssel számolnunk
- hosszabb élettartamot biztosít a háztartási gépek (mosógép, átfolyós bojler, kávéfőző…) számára
- segít távol tartani a vízkő foltokat
- ruháink puhább tapintásúvá, hajunk és bőrünk selymesebbé válik használatával
- alacsonyabb mosószer és tisztítószer használat mellett érhetünk el ugyanolyan higiéniát, mint korábban.
Mivel egy vízlágyító nem sokkal drágább, mint egy jobb TV, vagy nagyobb háztartási gép, így már csak a csővezetékek védelme és a fűtés hatékonyságának megőrzése szempontjából is egyértelműen megtérülő beruházás.
Milyen vízlágyítót válasszunk?
A szükséges vízlágyító berendezés típusát és méretezését nagyban befolyásolják az alábbi szempontok:
- mekkora méretű lakás, családi ház, vagy épp ipari létesítmény számára van szükségünk lágy víz előállítására (nem mindegy ugyanis, hogy milyen kapacitású és térfogatásramú berendezést választunk).
- az adott régióban milyen vízkeménységi fok a jellemző, hogy
- milyen mértékű vízfogyasztás jellemzi háztartásunkat, ill.
- milyen mértékű az igényelt lágyvíz keménysége.
Ezen kívül fontosak lehetnek még az olyan plusz funkciók is, mint pl. az automata gyantaágy fertőtlenítés (regenerálás), a gyors mosás lehetősége a vízátfolyás 72 órás elmaradásakor, vagy az állítható vízkeménység érték. Továbbá az okos otthonok olyan kényelmi jellemzője, mint a Bloototh-on keresztül történő kommunikáció, mely a berendezés működését, esetleges karbantartási igényét és tisztításának szükségességét is jelzi.
Amennyiben nem áll rendelkezésére kellő információ, vagy nem biztos a döntésben, kérjük forduljon bizalommal értékesítő Kollégáinkhoz! Segítségünkkel nem lesz probléma a bekötés módjának a kiválasztása, az esetleges plusz fogyasztók megjelenése (öntözőrendszer, medence …) és az Ön egyedi igényeinek való megfelelés sem.
Milyen pályázati lehetőségekkel élhetünk vízlágyító vásárláskor?
Biztosan sokakat foglalkoztat, hogy igényelhető-e az év végéig még elérhető Otthonfelújítási Támogatás vízlágyító berendezés beszerzésére is. A MÁK hivatalos állásfoglalása alapján: “Amennyiben a víztisztító, vízlágyító berendezés a vízszolgáltatás belső hálózatának felújítása keretében kerül beépítésre, annak költsége a támogatás keretében elszámolható.”
Webáruházunk termékkínálatában BWT, Concept és FixTrend vízlágyító berendezések közül választhat.








