Hogyan távolítsuk el a régi falfestéket a falakról?

Könnyen előfordulhat, hogy napirendre tűzzük az otthonunk felújítását, átalakítását, melynek keretén belül el kell távolítanunk a régi falfestéket a falról. Ehhez a művelethez nem feltétlenül kell szakembert hívni, hiszen ha van egy kis kézügyességünk és tisztában vagyunk a tudnivalókkal, akkor mi magunk is meg tudjuk csinálni.
A régi falfesték leszedésére azért lehet szükség, mert ha korábban vastag rétegekben lett felvíve, akkor megrepedezhet, felhólyagosodhat vagy akár le is válhat a falfelületről. Továbbá az is nyomós érv lehet, ha azt látjuk, hogy az újonnan felvitt festékréteg nem tapad megfelelően.
Mi mindenre lesz szükségünk a munkához?
Mielőtt nekiállnánk a megvalósításnak, be kell szereznünk a MesterekFutára glettanyagainak, illetve mélyalapozóinak egyikét, ezekre ugyanis mindenképp szükségünk lesz. Ezek után pedig már csak azokkal a tudnivalókkal kell tisztában lennünk, amiket most megosztunk, íme!
A glett és a mélyalapozó mellett az előkészületekhez még szükségünk lesz néhány fontos kiegészítőre. Kelleni fog például egy kellően ellenálló takarófólia, amivel gondosan le kell takarnunk a padlót, valamint a közelben lévő bútorokat, berendezési tárgyakat, miután azokat a szoba közepére toltuk.
Ezenkívül a nélkülözhetetlen munkaeszközök beszerzéséről is gondoskodunk kell, melyek a következők: 10 cm fejszélességű acél spatula, szivacshenger, létra és vödör. Ha minden a rendelkezésünkre áll, akkor kezdődhet a munka!
A régi falfesték eltávolítása lépésről lépésre
A munkát a szivacshengerrel kell kezdeni. Először is öntsünk meleg vizet a vödörbe, mártsuk bele a hengert, majd felülről elindulva többször hengereljük vele át a falfelületet, ezzel fellazítva a festékréteget.
Ügyeljünk rá, hogy folyamatosan egy sávban haladjunk, fentről lefelé, mert így fogjuk tudni egyenletesen leszedni a rétegeket. Célszerű az ablakokat zárva tartani, így ugyanis a falak tovább nedvesek maradnak.
Miután a festékrétegek kellően feláztak, fogjuk meg a spatulát, és az élét a falhoz tartva kezdjük el azok eltávolítását. Ezzel akkor végzünk, amikor egészen a simított vakolatig eljutunk. Ha ezzel megvagyunk, akkor jöhet a glettelés, azaz a glettanyag felvitele, illetve a fal átcsiszolása. Ez utóbbit akkor kezdjük el, mikor a glett már teljesen megszáradt. A munkát az alapozással és a festéssel fejezzük be.
Erre figyeljünk nagyon oda!
A régi falfesték eltávolítása során törekedni kell a precíz és körültekintő munkavégzésre, ugyanis ez tipikusan egy hosszú távra szóló projekt. Ügyeljünk rá, hogy kizárólag jó minőségű eszközökkel és alapanyagokkal dolgozzunk, mert csak azokkal fogjuk tudni elérni a kívánt végeredményt.
Ezek tehát a legfontosabb tudnivalók, amikkel mindenképp tisztában kell lennünk. Ha nem hagyjuk őket figyelmen kívül, akkor a munkavégzés hatékony lesz, az eredmény pedig a megelégedésünkre szolgál majd.








