Hangokból is épül Debrecen


Ötödik alkalommal hirdette meg Debrecen önkormányzata Zenei Támogatási Programját, amelynek célja, hogy fiatal, tehetséges, amatőr zenészek számára biztosítson anyagi segítséget – ott, ahol az országos támogatási rendszerek nem nyújtanak elegendő hátteret. A pályázat idei eredményeit a Campus Fesztivál keretében ismertették július 16-án. A programot 2021-ben indították el azzal a szándékkal, hogy a debreceni könnyűzenei színtér szereplőinek fejlődését és láthatóságát támogassák.
Puskás István alpolgármester a díjátadó színpadán kijelentette, most nem készült ünnepi beszéddel, kiemelte, nagyon fontos a város számára, hogy fiatal előadók kapjanak lehetőséget hangfelvételek, videóklipek készítésére.
Idén összesen 31 pályázat érkezett a két kiírt kategóriában: hangfelvétel- és videóklip-készítésre. A szakértői vélemények és a Kulturális és Oktatási Bizottság javaslatai alapján végül 12 zenekar és szólista nyerte el a támogatást, amelyet hangstúdiós munkára vagy mozgóképes anyag gyártására fordíthatnak. A döntést Debrecen polgármestere hozta meg, a teljes támogatási keretösszeg 3 millió forint volt.
A díjazottakat Puskás István egyenként szólította színpadra, ahol a támogatást szimbolizáló kártyát nyújtotta át az együttesek képviselőinek.
A városvezetés tervei szerint a Zenei Támogatási Program a jövőben is folytatódik, lehetőséget adva újabb debreceni zenészeknek a bemutatkozásra, fejlődésre.
Díjazottak:
Könnyűzenei hangfelvételek készítésének és megjelentetésének támogatása:
Budai Krisztián Ferenc, Gate69, Állástalan táncos, Nagy Bogi, Árnyéknyúl, Bordó Sárkány, Water Signs
Könnyűzenei videoklipek készítésének és megjelentetésének támogatása:
Árnyéknyúl, Nagy Bogi, Blues From Hell, Kertekalatt, VAN Zenekar


















