Fájó debreceni vereség a szezonnyitón

debrecenivse.hu | 2024. 02. 06. | 08:11:03
Az őszi bajnok elvitte a három pontot.
Tőzsér Dávid három gólt lőtt (Fotó: debrecenivse.hu)

Fordulatos mérkőzésen 10-9-re kikapott a DVSE-Master Good az őszi bajnok AVUS Szombathely ellen az OB1/B 14. fordulójában. A debreceniek sokáig uralták a mérkőzést, az utolsó másodpercekben azonban egy véleményes büntetővel a vendégek a maguk javára fordították a rangadót és elvitték a három pontot.

Kifejezetten jól indult a találkozó hazai részről és bő öt perc után már 3-0-ra vezetett a DVSE. Habár a vendégek az utolsó akcióból szépítettek, az első nyolc perc alapján joggal bizakodhatott a szép számú debreceni közönség. (3-1)

Három perc elteltével 4-1-re módosult az állás, a félidő hátralévő részében azonban már csak a vendégek voltak eredményesek. Két negyed után 4-3-ra vezetett a házigazda, úgy, hogy kicsivel koncentráltabb játékkal akár nagyobb is lehetett volna a DVSE előnye.

Fordulás után alaposan megváltozott a játék képe és sajnos nem a jó értelemben. Tőzsér Dávid góljára hárommal válaszolt az AVUS és először a meccsen átvette a vezetést. A játékrész vége viszont a hazaiaknak sikerült jobban, így megmaradt az egy gólos fór a záró felvonás előtt. (7-6).

Az utolsó negyedben aztán hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, így jutottunk el 9-9-ig. 15 másodperccel a vége előtt a DVSE kibekkelt egy emberhátrányt, majd a labdaszerzést követően Kádár Kálmán időt kért, a játékvezető páros azonban úgy ítélte meg, hogy ekkor már nem a debreceniek birtokolták a labdát és büntetőt ítéltek az ellenfélnek. A szombathelyiek értékesítették az ötméterest, a hátralévő 13 másodpercben pedig már nem tudott egyenlíteni a vendéglátó és 10-9-es vereséget szenvedett a listavezetőtől.

Férfi Vízilabda OB1/B, 14. forduló
DVSE-Master Good – AVUS Szombathely 9-10 (3-1,1-2, 3-3, 2-4)
Gólszerzők: Tőzsér 3, Macsi M. 2, Macsi M., Somorjai, Rácz M., Stefanidesz, ill. Berényi 2, Kertész 2, Juhász 2, Mercs, Hajmási, Kovács K., Makarenko

A DVSE a következő mérkőzését szombaton délután játssza a PTE-PEAC Mighty Bulls ellen hazai pályán.