Ezt tudják a monoblokkos lakáshőszivattyúk!

Az alternatív fűtési-hűtési berendezések listáján méltán szerepelnek egyre előkelőbb helyen a hőszivattyúk. Ezeket az eszközöket eddig főként családi házaknál és különféle intézményekben láthattuk, és nem is gondoltuk, hogy kisebb épületekbe, helyiségekbe is elhelyezhetők.
Jó hír, hogy már társasházi lakásokba is felszerelhetők a MEKOM HEAT-PUMP hőszivattyúk. Ezek 9,16 és 24 kW-s teljesítménnyel is elérhetők, így egy 80 négyzetméteres lakáshoz éppúgy megtaláljuk az ideális berendezést náluk, mint egy 200 négyzetmétereshez. Cikkünkben ezekről a kompakt egységekről írunk bővebben.
Ha Ön fűtéskorszerűsítésben gondolkodik, és olyan rendszert keres, ami hűt is egyszerre, akár még meleg vizet is előállít, és emellett környezetbarát, illetve energiahatékony, akkor tartson velünk!
Mi a hőszivattyú?
A hőszivattyú azért is az egyik legnépszerűbb fűtési-hűtési megoldás napjainkban, mert működéséhez megújuló energiát használ fel. Attól függően, hogy ezt honnan nyeri, megkülönböztetünk levegő-víz, talaj-víz és víz-víz típusokat. Közülük az első az, ami hazánkban leginkább elterjedt, mert ennek a legegyszerűbb és legkevésbé költséges a telepítése és a beüzemelése. Extrém hidegben lehet szükség némi rásegítésre, de mivel hazánkban nem ennyire szélsőséges még az időjárás, így a levegő-víz hőszivattyú lehet a legideálisabb választás.
Miért éri meg beruházni rá?
Ez egy környezetbarát technológia, aminek működtetéséhez nincs szükség fosszilis energiahordozókra, ebből kifolyólag a károsanyag-kibocsátása is minimális. 1 kWh energia felhasználásával akár 5-6-ot is elő tud állítani. Nemcsak fűtésre, hanem hűtésre és használati meleg víz előállítására is alkalmas, és ha napelemmel kombináljuk, akkor egy teljes mértékben zöld megoldást kapunk.
Monoblokkos vs. split verziók
A hőszivattyúknak vannak úgynevezett monoblokkos verziói, melyek egy egységbe tömörítenek mindent komponenst, vagyis nincs beltéri részük, így a telepítésük is egyszerű, és az sem jelent gondot, ha a lakásban nincs elég hely a felszerelésükhöz.
Ezzel szemben a split típusoknak van egy kültéri és egy beltéri modulja is. Előbbiben kap helyet a kompresszor és a kondenzátor, a bentiben pedig az elpárologtató és minden egyéb.
Lakásokba mit érdemes?
Egy kisebb lakásban általában a helyhiány szokott gondot jelenteni. Ezt a monoblokkos hőszivattyúkkal könnyen áthidalhatjuk, valamint a zajt is ki tudjuk zárni így az otthonunkból. A telepítéshez nincs szükség külön klímaszerelő tanúsítvánnyal rendelkező szakemberre.
Nézzen szét a MEKOM HEAT-PUMP hőszivattyúi között, és garantáltan megtalálja azt, ami az Ön otthonába a legideálisabb, legyen az egy lakás vagy egy családi ház. Sőt, még medencék fűtésére használható modellek is elérhetők a kínálatukban, illetve indirekt tárolókat, hőcserélőket is be tudunk szerezni náluk.









