Debrecené a Szuperkupa! Fradi-veréssel kezdte az idényt a DEAC!

| 2022. 09. 11. | 21:51:00
A hajdúságiak Budapesten lepték meg a zöld-fehéreket.

Az új jégkorongos idény első tétmérkőzésén, a Szuperkupán a magyar bajnok Ferencváros vendége a kupagyőztes DEAC volt vasárnap. Előzőleg esélyesebbnek tartották a zöld-fehéreket, a debreceniek azonban okos, taktikus, fegyelmezett játékkal borították a papírformát.

A gól sorát Mihalik András nyitotta, aki egy tetszetős szóló után talált be a Ferencvárosnak (1-0). Ugyanő nem sokka később előkészítőként jeleskedett, Dalecky pedig megduplázta a debreceni előnyt (2-0). A DEAC kapuját őrző Hetényi Zoltán biztos támaszt nyújtott a hátvédeknek, akiken tudtak kifogni a fradista csatárok. A második harmadban egy újabb okos góllal növelte előnyét a debreceni gárda: Novotny a büntetőpadról éppen visszatérő Szoszunov elé tálalt, aki egy csel után Arany kapus lábai között lőtt a kapuba! Két harmad után a háromgólos debreceni előny a játék képe alapján a Ferencvárosra volt hízelgő, hiszen a mieink az első és a második harmadban is elpuskáztak másfél percnyi kettős emberelőnyt!

Mihalik András gólja előtti pillanat

A harmadik harmadban a szemfüles Révész Marcell révén már négy góllal vezetett a DEAC, és innen már csodaszámba ment volna, ha a Ferencváros fordít. A szépítő gólt ugyan megszerezte Fodor Szabolcs legénysége, de többre nem volt képes a magabiztos debreceniekkel szemben. Így a DEAC jégkorongcsapata a két kupagyőzelem mellé a harmadik trófeát is megszerezte.

A héten már az Erste Ligában is megkezdődnek a küzdelmek, a DVSC – mit ad Isten – éppen a Ferencvárossal találkozik a nyitányon, szeptember 16-án, pénteken este 18.30-tól a Derék utcai jégcsarnokban.

[Beillesztett cikk: Debrecen legdrágább sportágában az energiaválság túlélése is cél]

Elkezdődött a párizsi olimpia: hajó szállította a magyarokat
206 nemzet csaknem 11 ezer versenyzője verseng egymással.
Vályogház teteje lángolt Gáborjánban
Berettyóújfaluból érkezett segítség.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.