Csoda nem történt az edzőmenesztés után, de legalább nem kapott ki a Loki

| 2021. 10. 30. | 20:44:00
A debreceniek a második félidei játékukkal szereztek egy pontot.

Edzőmenesztés után lépett pályára a DVSC az MTK otthonában. Jeremiás Gergő megbízott vezetőedző Dzsudzsák Balázst a kispadra ültette, mert állítólag vádlisérüléssel bajlódik, Pintér pedig támadó középpályásként a kezdőben kapott helyet. Baráth Péter megmenekült a középső védő posztjától, és a középpályán bíztak rá komoly feladatot.

A szerkezetváltástól nem lett izmosabb a Loki-védelem: a 12. percben az MTK három húzásból bolondot csinált a fiúkból, Miovski pedig senkitől sem zavartatva 12 méterről a jobb alsóba helyezett (1-0). A debreceniek a 20. percben tértek magukhoz, és eljutottak a kék-fehérek kapujáig. Gólhelyzetek kidolgozni ugyan nem tudtak, de már azt is örömmel nyugtáztuk a jelenlegi helyzetben, hogy legalább „életjeleket” mutatott a csapat.

Az első debreceni lehetőségre a 35. percig kellett várni. Ekkor Ugrai lépett ki egy forintos labdával az MTK tizenhatosának jobb oldalán, de nagy helyzetben, 10 méterről gyatrán mellé lőtt. Öt perc múlva már Gróf nagy védése kellett Mijovski távoli bombájánál. A félidő hajrájában megint a debreceni kapu előtt volt nagyobb forgalom, és a nehezen forduló piros-fehér védők bizony adtak okot az aggodalomra.

Szünet után előbb Ferenczi próbálkozott, majd Deslandes lőtt mellé – harcosabb felfogásban kezdett futballozni a Loki, vagy az MTK ült rá az eredményre. Mindenesetre jóval többet volt a debrecenieknél a labda, mint az első játékrészben. Csak az a fránya labda pattant távol a hajdúságiaktól, így halt el sok próbálkozás.

A 65. percben végre lábról lábra járt a labda, végül Bévárdi adott be jobbról, Ferenczi pedig a hosszú oldalon jó ütemben érkezett, és kapásból, laposan, éles szögből lőtt a hazaiak kapujába (1-1)! A második félidőben sokat munkálkodott a DVSC, ezért teljesen megérdemelten egyenlített. Ez azonban nagyobb erőbedobásra késztette az MTK-t, így kiegyenlítetté vált a játék, de ekkor az volt az érzésünk, hogy ez egy nyerhet meccs! A 83. percben Baráth lövése után a labda megpattant egy védő lábán, így csapta be Mijatovics kapust, aki azonban szemmel „kinézte” a labdát a bal alsó sarokból.

A 86. percben hármas cserével akarta meglepni az MTK-t a Jeremiás-Dombi edzőpáros: Gyönyörű, Babunski és Szujo állt be Varga, Korhut és Sós helyére. Az MTK nem lepődött meg ezen, a 89. percben óriási hazai helyzet maradt ki: Grozav ügyetlenkedte el a nagy lehetőséget.

A Loki egy pontot szerzett, amit a jelenlegi helyzetében mindenképpen meg kell becsülni.

Elkezdődött a párizsi olimpia: hajó szállította a magyarokat
206 nemzet csaknem 11 ezer versenyzője verseng egymással.
Vályogház teteje lángolt Gáborjánban
Berettyóújfaluból érkezett segítség.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.