Az autizmus csak egy mítosz?

Kertész Nikoletta Zita az egyik gyermeke révén autizmusban érintett szülő, aki Győrből utazott Debrecenbe, hogy Soha többé autizmus címmel megtartsa előadását. A szerda délutáni rendezvényen hatalmas tömeg gyűlt össze, melyből látszott a hihetetlen érdeklődés a téma iránt.
A gyermekért a szülő tehet a legtöbbet
– kezdte előadását a három gyermekes anyuka.
A statisztika alapján ugrásszerűen nő az autizmussal diagnosztizáltak száma. E szerint 2025-ben minden második gyerek autista lesz.
Az autizmusnak számos oka lehet: anyai faktorok ( császár ), bélflóra felborulása, élelmiszeripar, környezeti ártalmak. De abban egyetért a mai orvosudomány, hogy genetikai eredetű. Sokan összetévesztik az Asperger-szindrómával is.
Megtaláltam és sikeresen alkalmazom (azóta már több 100 szülőtársammal) azokat az egymást erősítő, (külföldön már elterjedt) terápiákat, amivel a pici gyermekeket ki lehet hozni egy olyan idegrendszeri tünetegyüttesből, amelyet ma autizmusként diagnosztizálnak. Ma Magyarországon a hagyományos konzervatív állami gyógypedagógiai fejlesztéssel sajnos ezek a pici gyermekek ebben az "autizmus" állapotban benn is maradnak.
A gyógyítás pillérei közé tartozik a testi és lelki fejlesztés: méregtelenítés, értelmi és testi fejlesztés, biokémia helyreállítása. A fizikai valót el kell juttatni a megfelelő pontra, aztán jöhet a szellemi fejlődés.
Különösen kell figyelni az ételallergiára és ételintoleranciára is, hiszen speciális ételkiegészítőkkel hihehetlen eredményt lehet elérni az autista gyerekeknél.
A felborult bélflóra autizmust okoz
Ezt a tényt egyre többen jelentik ki, ám megfelelő étrenddel elmúlhat az allergia, ekcéma, helyreáll az idegrendszeri egyensúly.
Ne engedjük a hisztamintartalmú ételeket megnövekedni étrendünkben!
Tápanyagok pótlásával is csökkenthető a figyelem-, anyagcsere-, és alvászavar.
Az autizmus csak egy mítosz? Egyelőre nem tudni, de az biztos, hogy az előadáson hallottak alapján sokat tehetünk gyermekünk és ismerőseink állapotáért és javulásáért.


















