A világbajnoki döntőben megszakadt a magyar válogatott veretlensége

| 2024. 07. 01. | 07:25:03
Két debreceni edzővel és két DVSC-játékossal lett ezüstérmes Magyarország
Szilágyi Zsoltán, a DVSC edzője irányította a csapatot (Fotó: Cívishír)

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott három góllal kikapott Franciaország együttesétől a Szkopjében rendezett világbajnokság vasárnapi döntőjében. Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata 29-26-ra maradt alul a végjátékban jobb riválissal szemben, amely félidőben egy góllal vezetett.

A magyar női válogatott a hatodik világbajnoki érmét nyerte ebben a korosztályban, egy arany és egy bronz mellé most negyedik ezüstjét szerezte meg. A franciák egy ezüst után harcolták ki az aranyérmet. A torna álomcsapatába két magyar kézilabdázó került be: Zaj Klára lett a legjobb kapus, Faragó Lea pedig a legjobb balátlövő.

"Most még egy kicsit csalódottak vagyunk, hiszen ma nem játszottunk jól, minden fronton fölénk nőtt a francia válogatott, de néhány nap múlva már biztosan nagyon büszkék leszünk erre az eredményre"

- idézi a magyar szövetség honlapja Szilágyi Zoltánt. Hozzátette, a végjátékban is volt lehetőségük közelebb kerülni az ellenfélhez, de végül többet hibáztak, mint amennyi belefért.

Eredmény, döntő:
Franciaország-Magyarország 29-26 (14-13)
a magyar gólszerzők: Faragó 6, Csíkos, Kovács 4-4, Varga 3, Gém, Szabó L., Farkas 2-2, Panyi, Kövér, Szabó A. 1-1