A magyarok 36 százaléka külföldi nyaralást tervez

A magyarok 36 százaléka tervez külföldi nyaralást az idén nyáron, az utazást tervezők átlagosan személyenként 300 ezer forint külföldi kiadással számolnak - ismertette Sármay Bence, a Visa Magyarországért felelős vezetője friss kutatásuk alapján május 27-én, kedden Budapesten az MBH Bankkal közösen tartott sajtótájékoztatón.
Sármay Bence elmondta, a magyar turisták legnépszerűbb úti céljai továbbra is Horvátország, Olaszország, Spanyolország, Ausztria és Görögország, átlagosan 8 éjszakát töltenek külföldi nyaralással.
A nemzetközi pénzügyi szolgáltató cég magyarországi vezetője kitért arra is, hogy a magyar turisták tervezett külföldi költése 40 ezer forinttal alacsonyabb a közép-kelet európai régiós átlagnál.
Az ezer fős mintán készült reprezentatív felmérésük szerint tízből nyolc magyar külföldön is bankkártyával fizetne, leginkább az abból adódó kényelem és gyorsaság miatt. A válaszadók 55 százaléka banki alkalmazásában követi nyomon kiadásait külföldön, bár csupán 10 százalékuk használja a banki alkalmazás kiadáselemző funkcióját.
Soós Csaba, az MBH Bank lakossági üzletfejlesztési ügyvezetője elmondta, hogy saját reprezentatív kutatásuk alapján az utazás a 8. legfontosabb megtakarítási cél Magyarországon.
Az idén ez megelőzi az autóvásárlást is. Az utazók 76 százaléka főként megtakarításból fedezi az üdülés költségét, 34 százalék aktuális havi bevételéből is költ arra. Míg egy belföldi üdülésre átlagosan 410 ezer forintot költ egy háztartás, a külföldi utazásokra 760 ezer forintot.
Hozzátette,
a megkérdezettek 43 százaléka belföldön nyaralna, 30 százaléka európai tengerparton, 8 százaléka Európán kívül. Továbbra is július és augusztus a legnépszerűbb hónapok a nyaralásra, és a nyaralók legfontosabb szempontja, hogy ne legyen túl drága az üdülés.
Az MBH Bank felmérésében részt vevők úgy nyilatkoztak, hogy az utazásokkal kapcsolatban a legfontosabb elvárásaik a bankokkal szemben a gyors és olcsó valutaváltás, devizaszámla biztosítása és az utasbiztosítás.
Bár az utóbbi években csökkent ez az arány, az utazók fele még mindig nem köt utas- vagy balesetbiztosítást, a külföldre utazók között a biztosítást kötők aránya 57 százalék - tette hozzá.

















