A magyar nyelv és a rokon értelmű szavaink sokszínűsége

Időről időre felbukkannak a közösségi médiában olyan videók és posztok, amelyekben a magyar nyelv nehézségét ecsetelik, sokszor vicces formában. A külföldiek számára nagyon nehéz a magyar nyelv tanulása, de talán így van ezzel mindenki, aki megtanul egy idegen nyelvet, legyen szó a németről, spanyolról, arabról vagy kínairól. Egyik sem könnyű.
Ugyanakkor ha mélyebben elsajátítunk egy nyelvet, akár a külföldiek a magyart, láthatja mindenki, hogy fel lehet fedezni minden nyelvben valamilyen logikát, és akkor már olajozottabban mennek a továbbiak.
A magyar nyelv összetettsége
A nyelvünk nehézsége ellenére büszkék lehetünk arra, hogy nagyon nagy a szókincs állományunk, és a legtöbb szavunk számos rokon értelmű párral rendelkezik. Ezzel a legkönnyebben úgy szembesülünk, ha megnézzük egy online Szinonima Szótárban a keresett kifejezést, és láthatjuk, milyen sok más szóval helyettesíthetjük be, milyen sok szinonimája van.
Ugyanis ennek köszönhetően igen sokszínűen ki tudjuk fejezni magunkat. Nincs szükség arra, hogy egy szavunk legyen több cselekvésre vagy főnévre egyidejűleg, mert a rokon értelmű szavaink bőségesen rendelkezésre állnak.
A magyar nyelv hozzávetőlegesen 800.000-1.000.000 szóval rendelkezik. De ez is, ahogy minden, mindig változik, és igazán sosem lehet majd megszámolni, mert olyan hosszú idő kell hozzá, hogy mire a végére értünk akár csak egy részterület szavai megszámolásának, már bizonyos szavak biztosan kivesztek a használatból vagy teljesen újak születtek.
A Szinonima Szótár a mindennapi munkánk támogatásában
A Szinonima Szótár rengeteg mindenben tud segítségünkre lenni napjainkban. A digitalizáció térhódítása és az elmúlt évek járványidőszaka hatására jó néhány munkahely tette akkor és azóta is lehetővé a home office munkavégzést. De amúgy is egyre többen dolgoznak már számítógépen, amikor is szükséges, hogy legyen online segítségünk a mindennapi tevékenységekben.
A rokon értelmű szavak kiválogatása, kikeresése, cseréje nagyon fontos minden olyan munkánál, amikor valamilyen szöveget kell összeállítani, megfogalmazni vagy prezentációt előadni. Nincsenek már fizikailag megfogható kézikönyveink, lexikonok a polcokon, amelyeket levéve és lapozgatva kikereshetjük a szükséges kifejezést.
A bármikor elérhető online Szinonima Szótárral viszont sokkal gyorsabban elkészül a munkánk, hiszen beírva a keresett szót, már meg is van a válasz.
Segítség minden korosztálynak
Egy ilyen oldal nem csupán a felnőttek számára nyújthat hasznos segítséget. Mivel a diákok azok, akik a legtöbb időt töltik már a számítógép előtt, számukra, egy-egy tantárgy otthonra kiadott feladatának összeállításában nagyon jól jön, ha ők is ismerik, hogyan kell használni egy ilyen weboldalt, applikációt.
Mindeközben fejlesztik szókincsüket és nem hagyatkoznak állandó szóismétlésekre. Az idősebbek is már nagyon ügyesen “forgatják” az internetes oldalakat, így nekik sem jelent nehézséget egy weboldalon megtalálható online Szinonima Szótár használata.






