Centik választották el a DVSC-t a bravúrtól

Cívishír | 2024. 10. 09. | 20:46:28
Visszajöttek az elúszni látszó győri meccsbe a debreceniek. Újabb izgalmas végjáték.
Kristin Thorleifsdóttir a mérkőzés háromnegyedét a pályán töltötte (Fotó: DVSC Schaeffler)

29-28-ra kikapott a DVSC Schaeffler a Győri Audi ETO KC együttesétől az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 5. fordulójának október 9-i játéknapján. A mérkőzés derekán úgy tűnt, ezúttal nem lesz igazi ellenfél a Győr számára a Loki. A hazaiak játéka azonban megbicsaklott, a debreceniek pedig éltek a lehetőséggel és annyira megszorongatták ellenfelüket, hogy hajszálnyira volt a pontszerzés.

A Loki Gabriel – Grosch, Sercien-Ugolin, Szabó, Füzi-Tóvizi, Thorleifsdóttir, Petrus hetessel indított és bő húsz percen át jó teljesítménnyel képes volt feltartóztatni világklasszis riválisát. Koncentrált, bátor játékot láthattunk a piros-fehérektől, Petrus Mirtillre lehetett számítani góllövésben, ahogy a beállót is többször sikerült helyzetbe hozni. A 16. percben is egy ilyen remek támadás futott végig,  Thorleifsdóttir Sercien-Ugolint, a francia Füzi-Tóvizit szolgálta ki, a vezetést is átvette a DVSC, csak éppen az ördöngős brazil, De Paula gyorsan egyenlített. Még a 19. percben Szabó Ninára jajdult fel az Audi Aréna, a debreceni irányító rosszul fogott talajt. Súlyos térdsérüléstől féltünk, a játékos ugyan nem tudta folytatni, de hála istennek saját lábán jött le a pályáról.

A 22. percben a hazaiak emberhátrányban szerezték vissza a vezetést, Győri-Lukács Robinson Crusoe-i magányban várakozott a jobbszélen, a labda meg is érkezett… 12-11. Lökést adott a zöld-fehéreknek ez a találat, Fodor Csenge a másik oldalról szerzett hasonló gólt, majd Nze-Minko a háta mögött pattintott forintos labdát Blohmnak, ő sem hibázott. A szünet előtt Jovovics és Grosch sem tudott kifogni Hatadou Sakón, a győriek francia hálóőrén, így 17-13-al fordultak a csapatok.

Bár a szünet után két biztatóan gyors gólt szerzett a Loki, Nze-Minkóék emeltek a tempón és mire kettőt pislogtunk, már hattal vezettek (34. perc, 21-15). Nem volt benne a játékban, mégis győri hibák következtek, előbb Petrus, majd Töpfner használt ki egy-egy eladott labdát. Sőt, Jovovics gólja, Ryde hárítása és Petrus bombagólja után kettőre jött fel a Loki (40. perc, 21-19! Időt is kért Johansson per Anders vezetőedző.

A Győr vesszőfutása folytatódott; Sercien-Ugolin átlövésből már egyenlített a 41. percben, és akár a vezetés is meglehetett volna, ha a franciát nem támasztják meg jól láthatóan a lövés pillanatában a következő debreceni támadás során (a sípszó elmaradt). Szerencsére Tóth Nikolettet ez sem zavarta meg abban, hogy a 43. percben elfusson külső íven és 22-21-re alakítsa az állást!

Negyed órával a vége előtt 22-22-nél Füzi-Tóvizit nyomták el szabálytalanul, a hetest Töpfner belőtte. 23-23-nál megint Petrus villant, levadászott egy hazai átadást a debreceni kaputól 9 méterre, majd pár lépés után rádobta – gól! Harminc másodperccel később újabb labdaszerzés vendég oldalon, Tóth Nikolett sem hibázott, 25-23 a Lokinak a 49. percben!

Van Wetering szépített, Tóth Nikolett lövését kifogta Sako, Housheer egyenlített, 25-25 az 52. percben, Szilágyi Zoltán a harmadik idejét is kikérte. Öt perccel a vége előtt 27-27-nél Thorleifsdóttir tűzte rá túl korán és rosszul, az ellentámadás során De Paula hetest és kiállítást is kiharcolt, a büntetőt maga értékesítette. Az 59. perc elején Nze-Minko szerencséjére visszapattant hozzá a labda egy debreceniről, 29-27, azonban Thorleifsdóttir visszakézből nagy gólt ragasztott. Harminc másodperce volt a DVSC-nek a végén az egyenlítéshez, de Töpfner befutó ziccerből Sakóba bombázott.

A jobbszélső sírva fakadt a mérkőzés végét jelző sípszó felhangzásakor, kell-e mondani, a debreceni drukkerek is közel voltak ehhez. Újabb „alig vereség” a Győrtől. Szabó Nina térdét október 10-én MR-vizsgálat alá vetik, azután derülhet ki, hogy mennyire súlyos a sérülése.

K&H női kézilabda liga, 5. forduló
Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler 29-28 (17-13)
Győr, játékvezetők: Altmár, Horváth.
Győr: Sako, Toft (kapusok), Blohm 1, Breistöl, Dale 1, de Paula 7 (2), Dulfer, Fodor 2, Győri-Lukács 5, Housheer 5 (3), Jörgensen, Keceli-Mészáros, Nze-Minko 5, Ryu, Rédecsi, Van 3. Edző: Per Johansson.
DVSC: Gabriel, Ryde (kapusok), Dramac, Füzi-Tóvizi 3, Grosch, Haggerty 1, Hornyák, Jovovics 4, Juhász, Petrus 7, Sercien-Ugolin 2, Szabó 1, Thorleifsdóttir 3, Tóth 3, Töpfner 4 (3), Vámos. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3.

MESTERMÉRLEG:
Per Johansson: – Az első félidőben kiválóan játszottunk, aztán a folytatásban szinte érthetetlen módon sikerült visszahoznunk a Debrecent a meccsbe. Amikor nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, rögtön jöttek a hibák. Amit az utolsó 20 percben láttam, az elfogadhatatlan. Voltak problémáink, de most a két pont a legfontosabb. Be kell látni, csupán a szerencsének köszönhetően nyertünk.
Szilágyi Zoltán: – Az első félidőben senki nem találta a helyét, nyilván közrejátszott ebben a Nina sérülése is. A másodikban viszont jól játszottunk, nagyon szépen visszajöttünk, ami a csapat mentális erejét dicséri. Déjà vu érzésem van, de mondhat bárki bármit, nagyon büszke vagyok a teljesítményünkre. Ez most tényleg csak a szerencsén múlt, ilyen a sport.

13.Kisvárda Master Good SE5104112147-352
14.DKKA4004106144-380
Fantomkép készült a szeméremsértőről
A Záhonyból Debrecenbe tartó vonaton viselkedett rendkívül illetlenül. +Videó
Egyre kevesebb gázt fogyasztanak a magyarok
Ezáltal csökken az ország importkitettsége.
Megnevezte az új ciklus alpolgármestereit Debrecen polgármestere
Ketten már tíz éve dolgoznak Papp László mellett a városvezetésben.
Burkolat-helyreállítási pályázat
Nincs erre saját kapacitása a Debreceni Vízmű Zrt-nek.
Napi ötöt simán megihatsz – így reklámozták az energiaitalt; vizsgálódik a hivatal
Valószínűsíthetően megalapozatlan állításokat tettek közzé.
Folytatódhat a tiszai vízi turizmus fejlesztése
Vonzó üzleti lehetőséggé kellene tenni a vízitúrázókhoz kötődő szolgáltatásokat.
Három debreceni természettudomány-tanárt díjaztak – mind fiatal
Különleges tehetséggel és elhivatottsággal oktatják tárgyaikat.
Molnár Martin nyerte az idegek harcát
Az újoncok bajnoka a brit Forma-4-ben. A Virtuosi Racing magyar versenyzője 90 pontos hátrányt dolgozott le a szezon során.