civishir.hu
2022.06.14. 13:40
XXX
Az Országos Mentőszolgálat sürgősségi ügyeleti modellprogramja Hajdú-Bihar megyében kezdte meg működését 2021. július 1-én. Az összesen 22 telephely mindegyikén speciális járművel és felszereléssel, magasan képzett szakemberekkel működik az ügyelet szolgálat, amely átvette a sürgősségi ügyeleti ellátást és ezzel tovább gyorsította és javította a betegellátást. Az EFOP-1.8.23-21.-2021-00001 azonosítószámú, „Az alapellátáshoz kapcsolódó egységes ügyeleti rendszer bevezetése Hajdú-Bihar megyében (pilot)” című, európai uniós projekt az ügyeleti rendszer működéséhez, a szükséges eszközök beszerzéséhez biztosít többletforrást.
Az ügyeleti hívásokat (Hajdú-Bihar megyei hívószám: +36-52-506-303) a mentésirányító központban fogadják és a kapott információk alapján indítják a betegekhez a legmegfelelőbb ellátást nyújtó egységet, vagy akár az azonnali életmentő segítséget. A járási központokban orvosok, máshol orvosok, vagy diplomás mentőtisztek, felsőfokú képzettségű APN ápolók látják el a betegeket. A mentőtisztek önálló döntési és beavatkozási jogkörrel felruházott, diplomás szakemberek, akik gyakorlatuk és kompetencia vizsgáik alapján orvosi beavatkozások elvégzésére is jogosultak. Az “APN“ kifejezés egyetemi képzést jelent, melynek során a szakemberek kiterjesztett képzést kaptak sürgősségi és intenzív terápiás ellátást igénylő kórképek széles körű ellátásából.
Az új ügyeleti rendszerben megnőtt a helyben elvégezhető vizsgálatok és ellátások köre is, hiszen azon betegek, akik ügyeleti ellátás céljából bemennek a járási ügyeleti központokban lehetőség van gyógyszeres, akár infúziós kezelésre, betegmegfigyelésre is, melynek eredményeképpen nincs feltétlenül szükség a beteg beutalására a sok esetben nagyobb távolságra lévő kórház sürgősségi osztályára. Ezzel csökkenhet a kórházi kapacitás szükségtelen igénybevétele, valamint a betegeknek sem kell nagyobb távolságot megtenniük.
Az OMSZ sürgősségi ügyeleti rendszerének a korszerű, egységes eszközpark mellett további, nagyon fontos előnye a protokollok mentén történő ellátás és a szakorvosi telekonzultáció folyamatos lehetősége is. A Hajdú-Bihar megyei modellprogram működését folyamatosan monitorozzuk, elemezzük, további döntések a működés tapasztalataira épülve születhetnek.
A Mikepércsi úton már dolgoznak is.
Pénzt fogadtak el.
Nem ez volt az utolsó ellenőrzés.
Kitüntették.
A harag vezérelte.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.05.29)