Így változnak a a diákok elméleti természettudományos ismeretei alkalmazott tudássá Debrecenben.
A Napraforgó Waldorf Iskola biogazdasága végtelen lehetőséget kínál a diákoknak, hogy találkozhassanak a valódi természettel. A kertművelésórák, mezőgazdasági és erdészeti gyakorlatok keretében rendszeresen kiveszik a részüket a munkákból.
Az NTP-SPEC-21-0044 Naprafarm – Egy biogazdaság természeti nevelési lehetőségei című pályázatnak köszönhetően ebben a tanévben az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő anyagi támogatásával valósíthatott meg az iskola olyan tematikus napokat a biogazdaságban, ahol a kertészkedés, állatgondozás mellett a gazdaság természeti környezetét jelentő Erdőspusztán tett kirándulások is belefértek a programba. A megmozdulások minden évfolyamot és a szülői kört is érintették. A sok élmény mellett az egyes évfolyamok oktatási anyagához kapcsolódva természetpedagógiai foglalkozásokat is szervezhettek a diákoknak.
Így vált varázslattá a betűvetés homokba írással, nyomoztak vadon élő állatok után a sárban-hóban hagyott nyomokat követve, vagy mentették meg a békákat és teknősöket a patak kiszáradó mederszakaszaiból. A diákok a sok élményteli foglalatosság közben észre sem vették, hogy alkalmazott matematikát jelentett a mandala-ágyás megszerkesztése vagy a fóliasátor-tető optimális dőlésszögének kiszámítása. Sőt, a fizika tanulmányaikhoz kapcsolódóan egyszerű gépeket szerkesztettek, és használtak, amikor egy több mázsás körbálát kellett megemelni és az etetőbe juttatni, valamint a gravitációt használták a csepegtető-öntözőrendszer kiépítésekor is, de még a trágya talicskázása is színtiszta fizika. Az is csak utólag vált számukra világossá, hogy a bodzaszörpkészítés során a kémiai tanulmányaikat segítendően számoltak cukortöménységet, vagy a gombák/baktériumok világába csöppentek a szörp hőkezeléssel történő tartósítása során.
A természeti rendszerként üzemelő biogazdaság a Waldorf-pedagógia egyik sarokköveként megjelenve, gyakorlati példákon, alkalmazott tevékenységeken keresztül tudja a diákok elméleti természettudományos ismereteit alkalmazott tudássá változtatni. És mindezt úgy, hogy közben próbálják megérteni, segíteni, támogatni a körülöttünk élő és egyben minket fenntartó természeti világ minden teremtményének csodáját.
A tulajdonos érthetően nem dolgozik csak azért, hogy villanyszámlát fizessen.
Péterffy Árpád új szinte emelte a debreceni szívsebészetet.
Dr. Török Pál idegsebész 97 éves volt.
Tizenhárom virágkocsit láthat a közönség.
Jelentősen megerősödhet a szél, de akár jégesővel is számolni kell!
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2022.08.14)