Cs. Bereczki Attila
2021.04.29. 12:49
Az intézmény modellváltása túl nagy vihart nem kavart a helyi ellenzék soraiban.
Államiból alapítványi fenntartásba kerül számos felsőoktatási intézmény – köztük a Debreceni Egyetem – az Országgyűlés április 27-i döntése értelmében. A kormány szerint
a versenyképesebb, a gazdasághoz közelebb álló működési forma az államtól függetlenebb, autonóm szervezeti struktúrát teremt, a vagyon pedig garantálja a pénzügyi autonómiát.
Kíváncsiak voltunk, mi erre az ellenzéki reakció, de két nap után sem kaptunk közleményt a modellváltást hevesen ellenző ellenzék helyi alakjaitól, így a Facebookon „kerestük fel” őket, hogy megtudjuk, miként adtak hangot nemtetszésüknek. Nem eresztették bő lére az elégedetlenségüket, de azért van miből csemegézni.
Varga Zoltán már előre tekint, és azzal nyugtatja követőit, hogy mindent visszavesznek. A Debreceni Egyetemen túl is.
„Ma szervezték ki az állami vagyon javát saját zsebeikbe. De, a lopás akkor is lopás, ha a Kedves Vezető percente igazgatja a nyakkendőjét!
Vissza fogjuk venni. Mindet, és mindent!
Igen, a Debreceni Egyetemet is!”
- írta a Demokratikus Koalíció parlamenti képviselője egy olyan fotó mellé, amelyen a miniszterelnök a nyakkendőjét igazítja. Vargához hasonlóan az LMP megyei elnöke, Jármi Péter is „önálló” gondolatot osztott meg a követőivel:
„A mai nap gyásznappá vált. Elvesztettük a Debreceni Egyetemet. Egy alapítvány kapta meg, amelynek a kuratóriuma politikai kinevezettekből fog állni”
- írja Jármi, aki szerint hazug indokokkal politikai irányítás alá vonták szinte a teljes magyar felsőoktatást, és az LMP azért dolgozik, hogy a 2022-es kormányváltás után helyre lehessen állítani az egyetemi autonómiát és vissza lehessen szerezni a kiszervezett közvagyont.
Az egyetemi modellváltással korábban sokat foglalkozó momentumos, Szabó Bence önkormányzati képviselő és társa, Mándi László a párt központi közleményét osztotta meg, ebben az szerepel, hogy
„Kifosztották a magyar államot, több mint 1000 milliárd forintos közvagyont játszott át fideszes magánalapítványok kezébe a kormány. Egyetemek, kastélyok, földbirtokok, parkok, klinikák, üdülők, kikötők, színház és részvények kerültek át a Magyar Államtól fideszes politikusok és Fidesz-közeli személyek vezette alapítványokhoz. Rettegnek a 2022-es bukástól, és az állam vagyonát saját kezükbe veszik.”
- olvasható a momentumos közleményben.
Az egyetlen helyi MSZP-s képviselő, Madarasi István még nem kívánt állást foglalni a közösségi oldalon, igaz, nem is túl lelkes facebookozó, a legutóbbi bejegyzése egy márciusi Loki-kvíz. A szocialisták debreceni szervezetének oldalán sincs önálló vélemény az ügyről, helyette megosztották egy „házi” portál cikket.
A Jobbik Debrecen Facebook-oldala sem frissült március óta, az az utolsó téma, hogy ha a MotoGP-pályára van pénz, akkor a Faraktár utcai felüljáróra miért nincs? A debreceni közgyűlésbe két képviselőt delegáló lokálpatrióta egyesület, a Civil Fórum ugyancsak „némaságot fogadott” a Debreceni Egyetem modellváltása ügyében.
![]() | Bács Zoltán kancellár az egyetemi modellváltásrólMi változik? Mi marad? – válaszol a Debreceni Egyetem kancellárja. |
Ő is fogyasztotta, nem csak árulta.
Ízelítőt kaptunk az igazi télből.
Legyenek türelemmel!
A debreceni férfit kórházba szállították.
A 42-es busz terelőútvonalon jár.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.02.04)