civishir.hu
2020.05.06. 13:10
A védekezésre és a gazdasági hatások enyhítésére egymilliárd forintot költöttek.
A védekezés első szakaszának lezárásakor az eddigi kalkulációk alapján a járványhelyzet 3,6 milliárd forintos veszteséget eredményez a város költségvetésében, és a holding gazdálkodásában – jelentette ki Papp László a május 6-i sajtótájékoztatón. A polgármester tudatta, az önkormányzat a Vagyonkezelő Zrt-vel együtt több mint 1 milliárd forintot költött védekezésre és a járvány gazdasági hatásainak enyhítésére. – Ezt azért tartom fontosnak hangsúlyozni, mert az elmúlt időszakban helyi ellenzéki körökben az a téveszme kezdett el terjedni, hogy a város 20 millió forintot költ a védekezésre – mondta Papp László.
A járvány miatt nehéz helyzetbe került családok, magánszemélyek támogatására pénzügyi segélyalapot hozott létre a város 20 millió forint induló tőkével, ami a felajánlásoknak köszönhetően 130 millió forintos tőkeértékre növekedett. A forrás felhasználása el is kezdődött, rendelet szabályozza az erre vonatkozó eljárásrendet.
Az önkormányzat, valamint intézményei és nonprofit cégei, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. és tagvállalatai a nehéz helyzet ellenére sem bocsátottak el dolgozókat, a normál menetrendnek megfelelő fluktuáció jellemzi az intézményeket, csoportos létszámleépítést nem alkalmazott az önkormányzat egyetlen részlege sem – tudatta a városvezető. – Debrecen arra törekszik, hogy két fronton legyen eredményes a küzdelemben: az egészség és a munkahelyek megőrzésének tekintetében – jelentette ki Papp László. Mint mondta, a Cívis Ház Zrt. a bérlőinek jelentős kedvezményrendszert vezetett be, több mint 230 bérlőnek nyújtottak segítséget, melynek értéke meghaladja a 215 millió forintot.
A Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai bevásárlásban és a gyógyszerek kiváltásában segítsenek, eddig több mint 360 személynek és 158 fogyatékkal élőnek nyújtottak támogatást az elmúlt időszakban.
A Városi Szociális Szolgálat dolgozói naponta 415 idős embernek segítenek az ellátásban, az étkezésben. A polgármester hozzátette, nagyon komoly összefogás jellemzi a veszélyhelyzet első szakaszát, nemcsak a segélyalap támogatásának köszönhetően, hanem a támogatások eljuttatásában is. A Karitatív Testület 400 önkéntese segít a támogatások célba juttatásán, így a járvány kezdete óta 110 családnak vittek 1 200 tartósélelmiszer-csomagot, egy vállalkozás pedig naponta 600 címre 1 340 adag meleg ebédet szállít a rászorulóknak. 130 rászoruló fiatal jutott elektronikai eszközhöz, ami a digitális oktatáshoz nyújt segítséget. – A város nem feledkezik meg a saját intézményeiről és az egészségügyi alapellátásban dolgozókról sem. Az elmúlt időszakban valamennyi házi-, gyermek- és fogorvos kapott megfelelő mennyiségű szájmaszkot, kesztyűt, fertőtlenítőszert. A fogorvosok arcvédő pajzsot is, amit az Agórában készítettek 3D-s nyomtatók segítségével – mondta a polgármester. Az intézmények felkészítésére, a védőeszközökkel történő ellátására eddig az önkormányzat 57,7 millió forintot költött.
A kormány döntését követően az önkormányzat gépjárműadó-bevétele a központi védekezést szolgálja, ez 710 millió forintot jelent.
– Most úgy ítéljük meg, a város költségvetésén körülbelül 3 milliárdos kiigazítást kell végrehajtani. Ez elsősorban az elmaradó és átengedett adóbevetélekből, egyéb bevételkiesésekből adódik és az ingatlanértékesítések volumene valószínűleg sem olyan lesz, mint amilyennek terveztük. Ezen túlmenően a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. gazdálkodása előre láthatólag 650 millió forintos eredménycsökkentő hatásnak lesz kitéve – tudatta Papp László.
A Debreceni Gyógyfürdő két szállodája és a termálfürdő is bezárt, így bevétel nélkül maradt a cég. Ennek ellenére nem volt csoportos elbocsátás, a beruházások átütemezésével felszabaduló forrásokból biztosították a munkavállalók fizetését. A DKV Zrt-nél a bevételek 80 százalékot zuhantak. A város is biztosított ingyenes utazást a védekezésben részt vevők számára, ezen túlmenően a lakosok az ajánlásoknak megfelelően tartózkodtak a mozgástól, az utazástól.
![]() | Szájmaszkot kap minden 65 év feletti debreceni lakosPapp László több könnyítést is bejelentett. |
Ottjártunkkor is majdnem összeütközött két autó – videóval.
A tulajdonos érthetően nem dolgozik csak azért, hogy villanyszámlát fizessen.
Péterffy Árpád új szinte emelte a debreceni szívsebészetet.
Tizenhárom virágkocsit láthat a közönség.
Nyilvánvalónak tűnik a fenyegető szándék; nem zárnánk i, hogy az áldozat telefonját akarta elvenni a tettes.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2022.08.17)