Átadták a debreceni családsegítő új központját

A Család- és Gyermekjóléti Központban a legkorszerűbb körülmények között tudnak segíteni az intézmény dolgozói a hozzájuk forduló családoknak. A december 12-i megnyitón Papp László polgármester elmondta, az épületnek köszönhetően több célt tudnak kielégíteni. Hosszú ideig tűnődtek azon, hol lehetne jó helyet találni erre a feladatra, végül az egykori Ifjúsági Park helyén lelt új otthonra a létesítmény. Az intézménynek a városban hat helyen vannak egységei, ezáltal logisztikailag nehéz volt jól végezni a munkát.

– 1600 családdal és 1100 gyermekkel állnak kapcsolatban a szakemberek; ez a szám azt is mutatja, hogy igény és szükség van a dolgozók munkájára. A több mint 600 millió forintos fejlesztéssel egy egységes, központi épület jött létre, mely nem csak a családoknak, hanem a generációk közötti kapcsolattartásnak és a kapcsolatteremtésnek is otthona lehet, hiszen évekkel ezelőtt azt ígértük a Debrecenben működő idősügyi szervezeteknek, hogy róluk, a nagyszülőkről is gondoskodunk – tette hozzá.
Az épületeben 52-en dolgoznak majd, a velük kapcsolatban állók pedig sokkal jobb feltételrendszerrel találkozhatnak. Emellett a nyugdíjas szervezetek is itt végezhetik majd munkájukat.
Az épület végső berendezése és a park kialakítása még folyamatban van, melyet jövő év elején fejeznek be.
– A beruházás kormányzati és önkormányzati összefogással jött létre 500 millió forintos uniós támogatással, melyhez a város 100 millió forinttal járult hozzá. A szociális alapellátásnak egyik kulcsmomentuma a Család- és Gyermekjóléti Központ, mely a közösség megújulását támogatja – emelte ki Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára.

Hozzátette: az épület figyelemfelhívás lehet arra vonatkozóan, hogy a szociális területen dolgozók lételeme az emberi kapcsolatok erejében rejlik. A központ a szociális segítségnyújtásról és egyszerre a közösségépítésről, a „valahova tartozásról” is szól.
A példamutató beruházásról reméli, minél több helyen gondolják úgy, érdemes lesz lemásolni a debreceni központot.
Az intézmény vezetője, Orosz Ibolya Aurélia elmondta, a város és a járás valamennyi gyermekének és családjának nyújt segítséget és támogatást a központ. 2016-tól a családsegítő és a gyermekjóléti szolgáltatás együttesen végzi tevékenységét, így kompexen tudnak segíteni.

– Az alapokon túl egyre több speciális szolgáltatást tudunk nyújtani: biztosítjuk az utcai szociális munkát, készenléti szolgáltatást, jogi tájékoztatást, pszichológiai tanácsadást, családkonzultációt, illetve minden olyan segítséget megadunk a családok számára, ami a mindennapi életükhöz szükséges – tette hozzá.


















