Kétmilliárdból építenek irodát Debrecenben

Közösségi funkciókkal is bíró irodaház épül a Richter debreceni üzeme területén, az alapkőletételi ceremónia október 19-én zajlott Bogsch Erik, a hazai vállalatóriás elnöke, Kósa Lajos országgyűlési képviselő és Papp László, Debrecen polgármestere részvételével.
Bogsch Erik köszöntőjében felidézte azt a 2007-es pillanatot, amikor Kósa Lajos polgármesteri irodájában eldőlt, a megfelelő szakember-utánpótlásra tekintettel Debrecenben a legmegfelelőbb helyszín a biotechnológiai üzem létrehozására.
– A 25 milliárd forintos beruházás 2012-re készült el, 2016-ban pedig újabb gyártósor létesült a kapcsolódó létesítményekkel 15 milliárd forintból (idén márciusban molekuláris biológiai labort is avattak). Az ország gazdasági teljesítménye, a versenyképesség szempontjából a legfontosabb az, hogy sikerüljön itthon tartani a tehetséges szakembereket. Jelenleg a környező országok hasonló kihívással küzdenek – mondta a Richter Gedeon Nyrt. elnöke.
Külön megköszönte Kósa Lajosnak, hogy támogatta a Richter-részvények 25 százalékának állami kézben maradását, ami egy esetleges ellenséges kivásárlás elé is gátat emel.
Kijut a jóból Debrecennek az elmúlt időszakban – utalt a multik felpörgő cívisvárosi beruházásaira Papp László, aki ezzel együtt kiemelten fontos partnernek nevezte a Richtert.
– Tradicionális helyi iparág fejlődését látjuk a Richter üzemében, mondhatnánk, a jövő gyógyszeripara Debrecenben épül, hiszen ezek a fejlesztések is ezt szolgálják. Sosem fogom elfelejteni Bogsch Erik azon kijelentését, mely szerint amit nálunk csinálnak, abba bő tíz évig csak beruházni kell, termőre csak azután fordul – jegyezte meg a polgármester, emlékeztetve arra, hogy a Richter olyan időszakban (a 2008-as válság idején) döntött Debrecen mellett, amikor nem jutott minden napra egy-egy alapkőletétel.
Fontosnak nevezte a gazdasági diverzifikáltság (gyógyszer-, élelmiszer-, jármű-, gépipar) megtartását és a különböző területek fejlődését, ezáltal a város válságtűrő képességének erősödését. Megígérte továbbá, hogy a szakember-utánpótlás biztosítása érdekében elkötelezettek maradnak a közép- és felsőfokú oktatás összehangolása és jelentős, a kormány támogatását is bíró fejlesztése mellett. A Richter egyébként 38 országban van jelen, s 5 gyártóhelye közül az egyik Debrecen.
– Debrecen számára különösen fontosak az olyan magas szellemi hozzáadott értékkel bíró ipari beruházások, amelyet a Richter is hozott a városba. A felmerülő munkaerőpiaci igények kielégítésére a helyi felsőoktatás és szakképzési rendszer magasan képzett munkaerőt tud biztosítani, így az ilyen beruházásoknak az is az előnye, hogy az itt tanuló fiatalok helyben kezdhetik meg szakmai pályafutásukat – hangsúlyozta Kósa Lajos.






























