Tudomásul vette a jobbikos, hogy nem indítják

Közösen is bemutatta országgyűlési képviselő-jelöltjeit a Jobbik csütörtökön Debrecenben, bár a lista már napokkal korábban ismert volt.
– Nem titkolt célunk a kormány leváltása, ennek érdekében a hajdú-bihari választókerületek többségét szeretnénk megnyerni. Programbemutató kampányra készülünk, ennek érdekében elsősorban utcai találkozások alkalmával beszélgetünk a választókkal. A folyamat már zajlik, amennyire csak jelöltjeinket engedi a civil munkájuk – ismertette Kulcsár Gergely megyei elnök. Hajdú-Bihar jelenlegi egyetlen jobbikos országgyűlési képviselője szerint a Fidesz „hónapokkal ezelőtt megkezdte a mocskolódást, ami csak fokozódni fog”. – A kormánypárt és a fideszmédia célkeresztjében a Jobbik áll mint egyetlen kormányképes kihívó. Bízunk abban, hogy az emberek átlátják a hazugságkampányt – fűzte hozzá.
A sajtótájékoztatón Rigán István országgyűlési képviselőjelölt a kormány által oltalmazotti státuszba vett 1300 menekült (migráns, ahogyan ő fogalmazott) kapcsán azt kérdezte, mely településekre, hány migránst telepített a Fidesz-kormány?
Voltak feszültségek
Kulcsár Gergely 2010 óta országgyűlési képviselő, de ezúttal nincs a jelölti listán. Ennek okairól kérdezve elmondta: a jelöltek személyéről a Jobbik országos elnöksége határoz, ő maga a döntést „természetesen tudomásul vette”.
Felkérés esetén Kulcsár „valószínű elvállalta volna a feladatot”, ennek híján a 4-es választókerületben (Berettyóújfalu és környéke) Keresztesy Gergőt segíti kampányfőnöki minőségben. A választások után is maradna jobbikos politikus, a további feladatokról azonban csak az április 8-i voksolás után lehet érdemben beszélni. A megyei pártelnök jelen állás szerint valószínűleg nem lesz tagja a következő országgyűlésnek, ami pozitívan (több idő a családdal) és negatívan (szerette csinálni) egyaránt érinti. Kulcsár történészként végzett a Debreceni Egyetemen, de a szakmájában nem, helyette egy kis családi vállalkozásban dolgozott.
A Jobbik néppártosodásának folyamatát a Cívishírnek úgy kommentálta, „teljes mértékben tudott azonosulni a gondolattal, ami nem azt jelenti, hogy a 2014-es programjukat feladták volna”. Nem tagadta, ez a folyamat a párt helyi életében is járt feszültségekkel, voltak emiatt kilépők, akik nem tudták vagy nem akarták megérteni annak lényegét, netán félreértették.
Szerinte a lényeg, hogy „szélesebb rétegekhez akarnak szólni, korábban jellemző gyermekbetegségeket levetkőzve, kicsit konszolidáltabb lett a párt”. Hozzátette: voltak, akik beálltak a sorba és olyanok is, akik az új irány miatt csatlakoztak.
„Gyermekbetegségeken” Kulcsárt azt érti, „voltak nem igazán szalonképes jelenségek, elszólások, fellángolások, amelyek a cigányságot vagy más olyan réteget sértettek, akik kollektíve nem érdemlik meg ezt a bélyeget”.
2015-ben ő maga is rendkívül kínos mea culpára kényszerült, miután kiderült róla, korábban leköpte a nyilasok által a második világháború idején a Dunába veszejtett zsidók folyóparti emlékművét. A botrány kirobbanása után Vona Gábor pártelnök kérésére virágcsokorral jelent meg az emlékműnél.
RaL
Országgyűlési képviselőjelöltek
- 1-es választókerület: Herpergel Róbert
- 2-es választókerület: Kőszeghy Csanád Ábel
- 3-as választókerület: Csikai József
- 4-es választókerület: Keresztesy Gergő
- 5-ös választókerület: Rigán István
- 6-os választókerület: Demeter Pál
[Beillesztett cikk: Nem szeretnek megtakarítani a képviselők a maguk neve alatt]


















