Győztek a fiaink, Debrecen!

| 2011. 01. 29. | 19:33:47
Pécs – A debreceni pólósok olyanok, mint a csalfa férj: idegenben jobban megy nekik. Itthon csak döntetlent játszottak a Péccsel, de vendégként nyertek!

A debreceni gárda óriási küzdelemben bizonyult jobbnak egy góllal. Az első két negyedben még futott az eredmény után a hajdúsági egylet, de mivel rendkívül fegyelmezetten tette a dolgát, tudott tapadni a Pécsre. A harmadik negyedben következett be fordulat, amikor a végig remekül játszó Bugajcsuk és Apanaszenko találataival átvette a vezetést a vendéggárda. A befejező játékrészben Halek kettőre növelte az előnyt, és bár egyet lefaragott hátrányából a Pécs, a debreceni győzelmet nem tudta megakadályozni.

A Gyöngyösi-gárda a harmadik győzelmét aratta a vízilabda OB I-ben, és érdekesség, hogy mindháromszor idegenben termett babér. Itthon két döntetlenre futotta a fiúktól.

A debreceniekre vasárnap újabb bajnoki vár, mégpedig a Szolnok elleni, és idegenben.

Vízilabda OB I.
PVSK-Fűszért - Debrecen Fujitsu 7-8 (2-2, 2-1, 2-4, 1-1)
Pécs
: Bisztricsányi – Tóth B., Bóbis 3, Hegedűs I., Naganuma 1, Vári, De Blasio. Csere: Soós G. 1, dr. Hangody Gy. 2, Krizsán, Scholefield, Lukács Á. Edző: Petik Attila.
Debrecen: Decker A. – Kistamás 2, Apanaszenko 1, Bugajcsuk 2, Zoufal, Dunca 1, Simon A. 1 Csere: Kárteszi, Halek 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól emberelőnyből: 2/7, ill. 5/9.
Gól ötméteresből: -, ill. -.
Kipontozódott: Bugajcsuk (25. perc)
Mérkőzés alakulása: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 5-5, 5-6, 6-6, 6-7, 6-8, 7-8.

Gyöngyösi András: –
Régóta benne volt ez a csapatban. Nem az, hogy nyerünk, hanem az a játék, amit ma tétmeccsen is bemutattunk. Remélem, hogy nem egyedi esetről volt szó, és ahogyan a felkészülési találkozók közül már jó néhányon pólóztunk, azt fogjuk adni más bajnokikon is. Most tényleg minden rendben volt, a fórok kihasználása, a védekezésünk, illetve tényleg mindenki hozzátett valamit a győzelemhez, nem csak egy-két emberen múlt. Az elmúlt meccseken közel sem alakultak így a dolgaink. Az OSC ellen leblokkoltunk, a BVSC ellen pedig minden rosszul alakult, akár a saját játékunkra, akár a körülménykre gondolok. Holnap a Szolnok ellen felszabadult és okos játékot várok, és azt, hogy ameddig lehet, tegyük szorossá a mérkőzést. Túlzásokba nem szabad esni, de amit lehet, tegyünk meg!