Vettel: mesterhármas!

| 2011. 10. 30. | 13:08:20
Új-Delhi – A világbajnokságot már rég megnyerő Sebastian Vettel még nem unja saját magát: rajt-cél győzelmet aratott India első Forma-1-es nagydíján.

Különösebb gond nélkül zajlott le a start: Vettel megőrizte vezető pozícióját, Button viszont megelőzte Alonsót, valamint Webbert és felzárkózott a második helyre a világbajnok mögé. A brazil Felipe Massa (Ferrari) volt az ötödik és a brit Lewis Hamilton (McLaren) a hatodik az első kör végén. A tizedik körben változatlan volt a helyzet az élbolyban, Vettel már több mint öt mp-cel vezetett Button előtt. Hamilton mögött a német Nico Rosberg (Mercedes) volt a hetedik és csapattársa, a szintén német hétszeres világbajnok Michael Schumacher a nyolcadik.

A 17. körben megkezdődtek a kerékcserék, Webber, Alonso, Massa és Button is a boxutcában járt, Vettel a huszadik körben cserélt kereket és az első helyre tért vissza. A 24. körben Massa és Hamilton egymásba rohant, de mindketten folytatták a viadalt; a versenybírók végül a brazilt találták vétkesnek és áthajtásos büntetést kapott.

Féltávnál változatlan volt a helyzet az élen, Vettel előnye 3.5 mp volt Button és 10.4 Webber előtt. Massa a 35. körben - csakúgy mint az időmérőn - rászaladt a rázókőre, a felfüggesztés eltört, a brazil kiszállt a versenyből. A 38. körben Webber másodszor is kereket cserélt, Alonso a negyvenedikben és sikerült az ausztrál elé kerülnie. Vettel és Button a 47. körben volt a boxutcában és maradtak az első és a második helyen, mögöttük pedig Alonso és Webber következett.

A hajrában már nem változott a helyzet az élen, Webber ugyan kísérletet tett arra, hogy befogja a spanyolt, de nem sikerült az előzés. Vettel idei 11. futamgyőzelmét szerezte meg. Vettel már négy futammal a zárás előtt, a japán GP-n biztosította be sorozatban második vb-elsőségét, s ezzel minden idők legfiatalabb kétszeres világbajnoka lett.