Szép eredményt ért el Michelisz az első futamban

| 2013. 05. 05. | 15:14:22
A túraautó-világbajnokság magyarországi fordulójának második futamát vasárnap délután rendezik meg.

Michelisz Norbert a második helyen ért célba a túraautó-világbajnokság (WTCC) magyarországi fordulójának vasárnapi első futamán a Hungaroringen. A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 28 esztendős pilóta a második pozícióból startolt, és a gördülő rajtnál majdnem el tudott menni az élről induló francia Yvan Muller (Chevrolet Cruze) mellett, az első kanyarnál azonban mégis kénytelen volt besorolni a háromszoros vb-győztes mögé. Michelisz ezután remek versenyzéssel tartotta pozícióját, majd az utolsó négy körben - több tízezer hazai szurkoló buzdításától kísérve - folyamatosan közeledett Mullerhez, rutinos riválisának azonban sikerült megőriznie az első helyet. A vb-pontversenyben a futam előtt 26 ponttal 12. Michelisz ezzel az eredménnyel további 18 pontot szerzett.