Fantasztikus csata és dermesztő végjáték Debrecenben

Cívishír | 2024. 05. 22. | 19:48:50
Telt ház, szoros mérkőzés, felfokozott érzelmek.

31-30-ra kikapott a DVSC Schaeffler a Győri Audi ETO KC együttesétől az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 25. fordulójának május 22-i játéknapján. A hazaiakat a bronz, a vendégeket az arany esetleges megszerzése motiválta úgy, hogy a vendégek még egy debreceni győzelemmel sem lettek volna sokkal beljebb, míg a Lokit sugárhajtással lökte volna a harmadik hely felé a kisalföldi sztáralakulat elleni siker.

Gabriel – Grosch, Kácsor, Vámos P., Haggerty, Planéta, Petrus, így indított a DVSC, odaát Solberg – Győri-Lukács, Ryu, Brattset, Haugsted, Nze Minko, Szőllősi-Schatzl volt a kezdő. Kácsor találatára Győri-Lukács válaszolt, de még három perc sem telt, amikor Brattset rosszul lépett, le kellett hozni a pályáról. Grosch a jobbátlövő helyéről talált be, még őt is meglepte, majd a norvég beállót váltó Yvette Broch egyenlített az 5. perc végén.

Tíz perc után két góllal ment a Győr, 3-5, debreceni ziccerek maradtak ki és el is szórtak pár labdát Kácsorék. Szilágyi Zoltán kért először időt, a 13. percben Vámos Petra bombája a felső lécen csattant 3-6-nál. A félidő derekán Füzi-Tóvizi fordult be eredményesen, előtte azonban De Paula is bevette talpról Gabriel kapuját, 4-7. A 17. percen tovább súlyosbodott a helyzet: Nze Minko nemcsak megszerezte a nyolcadik győri gólt, hanem még Szabó Ninát is leküldték a francia megrángatásáért.

Szőllősi-Schatzl szívességet tett a Lokinak, amikor feleslegesen próbálkozott a saját térfeléről emberelőnyben, míg a következő támadás során Vámos Petra szépített és még Brocht is kiszórták róla. Grosch lopta a Lokit egy gólra a 20. percben, Füzi-Tóvizi Petra egy perccel később egyenlített (8-8), Per Andrers időt kért.

A csereként érkező Kristiansen (jött Oftedal, míg Brattset visszatért) nem teketóriázott, bevitte, 8-9, a másik oldalon Vámos Petra harcolt ki hetest és 2 percet, Töpner a második büntetőjét már belőtte. A skandináv trióval emberhátrányban is megrázta magát a Győr, Oftedalék klasszisa a 26. percre 9-12-es vendég vezetést eredményezett.

Gros hetese kimaradt, Töpfneré nem, 11-12 volt a 28. percben; két perccel a vége előtt a Jovovics passzára mozduló Haggerty-t lerántották, újabb kiállítás a Győrnél! Nem tudott élni a lehetőséggel a Loki, mert Kristiansent nem sikerült tartani, a gyémántkemény norvég kétszer volt eredménye a szünetig, 12-14.

A fordulás után Gabriel egy védéssel próbálta elvenni Kristiansen kedvét a játéktól. A francia ezt megtette Oftedallal is, csak hát közben a Loki mindkét támadásába belehibázott… Kristiansen aztán éppen egy Oftefdal által kiharcolt büntetőből módosította az állás 12-15-re a 33. percben. Hetes és szélső ziccer egyaránt kimaradt hazai oldalon, de Vámos Mírát nem viselte meg, hogy ejtése visszajött a felső lécről – két gyors gólt lőtt a fiatal játékos. A 39. percben továbbra is két gól volt a különbség, 17-19, ugyanakkor inkább a piros-fehérek előtt nyílott lehetőség szorosabbá tenni az eredményt. A 43. percben Planéta emberrel a nyakán egyenlített, 21-21, azonban korai volt az öröm. Egy kettős hazai emberhátrányt gólokkal büntetett a Győr, s negyvenöt perc küzdelem is maradt a két gól közte (22-24).

A 49. percben Kácsor „büntethetett” volna Töpfner helyett, túl erős volt a pattintása, a labda magasan fölé szállt. Miután a szélről is kimaradt egy nagy lehetőség, a Győr köszönte szépen és csak elment hárommal az 51. perben, 23-26. Ami rosszabb, Jovovics Broch szabálytalansága után olyan keményen ért padlót, hogy gurulós hordágyon kellett levinni… sajnos, elég súlyosnak látszott.

Szerb átlövőjének sérülése annyira feltüzelte a Lokomotívot, hogy villámsebesen, pontosabban az 53. percben újra egyre csökkentette a hátrányt, 26-27!
Brattset találatára Vámos Petra parádés szólója volt a válasz, 28-29, majd négy perccel a vége előtt Grosch kilőtte a felsőt a jobbszélről. Passzívnál, utolsó érintésből Gros bombáját blokkolták a piros-fehérek. A közönség extázisban, állva várta a hazai támadást, amely végén Grosch Vivien góljával már 30-29-re a Loki vezetett!

A Győr büntetőből egyenlített, az utolsó percbe léptünk, 35 másodperc volt hátra, amikor hazai időkérés következett. Nem sikerült tiszta lövőhelyzethez jutni, sőt, passzívnál bekövetkezett a legrosszabb, eladtuk a labdát, amellyel Győri-Lukács Gabriel kapujáig „gyalogolt”, beállítva a 30-31-es végeredményt.

A DVSC május 25-én – az utolsó fordulóban – az FTC otthonában lép pályára.

A mérkőzés előtt átadták a Komáromi Ákos-díjat, amelyet idén a DVSC Kézilabda Akadémia kapusedzője, Kalocsai Erika vehetett át.

K&H női kézilabda liga, 25. forduló
DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC  30-31 (12-14)
Debrecen, 2200 néző, játékvezetők: Altmár, Horváth.
Debrecen: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki, Füzi-Tóvizi 7, Grosch 4, Haggerty 1, Hornyák, Johansson, Jovovics, Kácsor 3, Petrus, Planéta 3, Szabó 3, Töpfner 2 (2), Vámos M. 5, Vámos P. 2. Edző: Szilágyi Zoltán.
GYŐR: Duijndam, Solberg-Östhassel, Toft (kapusok), Broch 2, Dale 3, De Paula 1, Gros 9 (5), Győri-Lukács 2, Haugsted, Kristiansen 7 (3), Nze-Minko 1, Oftedal 1, Ryu 2, Szöllősi-Schatzl 3. Edző: Per Johansson.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 9/8.

Szilágyi Zoltán: – Ötször játszottunk a szezonban a Győrrel és mindig kiegyenlített csatát hoztak a meccsek, amire büszke vagyok. Az ilyen kiélezett mérkőzéseket mindig az a csapat nyeri meg, amelyik a döntő pillanatokban kevesebbet hibázik. Többször elhúzott a Győr, de mindig vissza tudtunk jönni, ez pedig nagy teljesítmény. Sajnálom, hogy nem tudtunk legalább egy pontot szerezni, az én hibám is, mert az utolsó támadásnál én vittem bele Tóvizi Petrát ebbe a hibába. Köszönjük a szurkolóknak az egész éves támogatást, nélkülük nem sikerült volna ilyen jól a szezon.
Per Johansson: – Gratulálok a Debrecennek a fantasztikus szezonhoz, már azelőtt figyelemmel követtem a teljesítményüket, mielőtt az ETO edzője lettem. Két célunk volt ma, az egyik, hogy bebiztosítsuk, hogy jövőre is biztosan a Bajnokok Ligájában szerepeljünk, valamint, hogy felkészüljünk a BL négyes döntőjére. A DVSC óriási küzdelemre késztetett bennünket, nagyot harcoltunk és szenvednünk is kellett. A szerencse is része a kézilabdának és ezúttal nekünk volt szerencsénk a végén.

7.Moyra-Budaörs Handball2511113682737-5523
8.DKKA2510015664754-9020