Elstartolt tömegek szerelme, a rali

| 2013. 04. 08. | 11:34:13
A címvédő nyert, Turánék lemaradtak az idénynyitón.

A címvédő Kazár Miklós nyerte a vasárnap befejeződött Eger-ralit, ami a hazai bajnokság idénynyitó viadala volt. A ralisport csaknem minden rétege képviseltette magát, de a szlovák bajnokság indulói is megmutatták magukat; mintegy 200 párost láthattak a nézők a pályákon. Az időjárás kegyes volt: sem hó, sem komolyabb eső nem nehezítette a versenyzők dolgát a 9-10 fokban, Heves megyében.

A verseny hivatalos honlapja szerint a miskolci pilóta és navigátora, Szőke Tamás mögött a Herczig Norbert, Bacigal Igor duó lett a második, míg a Jaroslav Melicharek, Erik Melicharek szlovák kettős a harmadik. A világbajnoki dobogót is megjárt Turán Friciék a Subaru Impreza R4-gyel a 6. helyen zártak: – Kőkeményen végigküzdöttük a napot, hogy tudjuk tartani a tempót az ellenfeleinkkel, de sajnos hiányzott az erő az autóból. Hiba nélkül autóztunk és nagyon örülünk, hogy pontokat is tudtunk szerezni, de a következő versenyre az autót motorikusan mindenképpen fejlesztenünk kell – mondta Frici.

Az ob következő futamára május 10. és 12. között kerül sor Miskolcon és környékén.