Dombi Tibi boldogsága: Brady lemosta a pályáról Tebowékat

| 2012. 01. 15. | 11:56:11
A liga történelmében Tom Brady az első olyan irányító, aki öt touchdown passzt adott egy playoff mérkőzés félidejében. Tim Tebow ehhez nem tudott hozzászólni. Vasárnap újabb nagy meccsek következnek.

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szombaton az NFC és az AFC konferencia egy-egy elődöntőjét rendezték meg. Dombi Tibor kedvenc csapata, a New England Tom Brady vezérletével átgázolt a Denver Broncoson. A Patriots újra konferencia döntőt játszik, ellenfele a vasárnap Baltimore–Houston győztese lesz és biztosan hazai környezetben fogadják majd a döntő másik résztvevőjét.

A másik szombat esti találkozón a San Francisco 49ers fogadta a New Orleans Saints csapatát. Ez már sokkal nagyobb izgalmakat hozott. A találkozó az utolsó másodpercekben dőlt el a hazaiak javára. Másfél perccel a vége előtt 32–29-re a vendég Szentek vezettek, tehát egy mezőnygól kellett a döntetlenhez a hazaiaknak. Alex Smith azonban olyan jól vezényelte a csapatot, hogy nem volt szükség a rúgóra, Smith Davisnek adott második TD-átadásával a mérkőzés vége előtt néhány másodperccel megszerezte a győzelmet.

Vasárnap játsszák a másik két konferencia-elődöntőt, és a Sport 2 mindkettőt közvetíti: este héttől a Baltimore–Houston, 22.30-tól pedig Green Bay–New York Giants találkozó kerül képernyőre.

Főcsoport-elődöntők (január 14-15.):
AFC:

Baltimore Ravens (2.) – Houston Texans (3.)
New England Patriots (1.) – Denver Broncos (4.) 45-10 (14-0; 21-7; 7-3; 3-0)
NFC:
San Francisco 49ers (2.) – New Orleans Saints (3.) 36-32 (14-0; 3-14; 3-0; 16-18)
Green Bay Packers (1.) – New York Giants (4.)

Főcsoportdöntők (január 21-22.):
AFC:

New England Patriots (1.) – Baltimore Ravens (2.)/Houston Texans (3.)
NFC:
A magasabban kiemelt – Az alacsonyabban kiemelt

Ötödikként ért célba a debreceni sprinter
Kozák Luca Olaszországban versenyzett.
Merénylet: egy író adott le öt lövést Robert Ficóra
A kormányfőt életveszélyes állapotban szállították kórházba.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.