Csoportelső és elődöntős a magyar férfi pólócsapat

| 2010. 09. 05. | 20:07:57
Zágráb – A Macedóniát 7–4-re legyőző magyar férfi vízilabda-válogatott csoportelső lett, így rögtön a legjobb négy közé jutott a horvátországi Európa-bajnokságon.

Vízilabda-Eb, B csoport, 5. forduló:
Magyarország - Macedónia 7-4 (2-0, 2-4, 0-0, 3-0)
a magyar góldobók: Varga Dénes 3, Varga Dániel 2, Hárai, Szivós 1-1

Macedónia 2008-ban volt először Eb-résztvevő, akkor nyolcadik lett, s bár a zágrábi kontinensviadal első körében legyőzte az oroszokat, továbbá csak egy góllal kapott ki a németektől, nem jelenthetett gondot Kemény Dénes olimpiai bajnoki címvédő együttese számára. Végül nem is jelentett.

A magyarnál három évvel idősebb átlagéletkorú, 28,8 esztendejével az Eb-mezőny legöregebb csapatának hálójában először a negyedik percben pihent meg a labda, Varga Dániel betörése nyomán. Aztán Hárai Balázs centerből volt eredményes (2-0), és már az első nyolc percben is több góllal vezethetett volna a csapat, ha például Hosnyánszky Norbert értékesíti a büntetőjét, de nem így tett. A második negyedben a macedónok szépítettek (2-1), majd Varga Dénes előnyben végrehajtott ujjgyakorlata után némi meglepetésre egyenlítettek is (3-3). Az idősebbik Varga fivér, Dániel jóvoltából visszakerült az előny (4-3), igaz, nem sokáig (4-4).

A nagyszünetet követően öt magyar kapufát lehetett feljegyezni, s nem akart megtörni a jég: a nézők mintegy 80 százalékát kitevő, mintegy 200 fős magyar szurkolótábor a harmadik negyedben egyetlen gólt sem láthatott. A záró játékrészt viszont magyar találat nyitotta: Szivós Márton húzta a hálóba a labdát (5-4). "Mindent bele!" - kántálta a lelátó népe, s Varga Dániel a kívánságot meghallgatva hatalmas lövést zúdított a jobb sarokba, az öccs, Dénes pedig végre megnyugtatóvá tette a különbséget (7-4).

Magyarország nemzeti válogatottja tulajdonképpen kikínlódta a győzelmet, de sikerével megnyerte a B csoport küzdelmeit, s jutalmul egyből - további meccs nélkül - a legjobb négy közé került. Legközelebb - már a fináléba lépésért - csütörtök este száll medencébe a Kemény-csapat a Mladost uszodában, várhatóan a montenegrói, a horvát vagy az olasz együttes ellen.

Mentsük meg Benit! Szoboszlai Dominik által is aláírt mezre lehet licitálni
A négyéves debreceni kisfiú izomsorvadásban szenved; 1,3 milliárd forintba kerül az áhított gyógyszer.
A kormány is örül az üzemanyagár-csökkenésnek
Újabb 4-4 forinttal csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Babaváró: az első igénylők negyedénél még nem született meg a gyermek
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet.
Gépeket vásárolna a Debreceni Vízmű Zrt.
A selejt eszközöket szeretnék pótolni. Pályázat.
Jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány
Az első negyedéves GDP-adat azt jelzi, hogy a gazdaság újra visszatért a növekedési pályára.