A mieink nem mennek Dél-Afrikába

| 2009. 10. 11. | 01:47:02
Minden esélyét elvesztette a magyar labdarúgó-válogatott, hogy kijusson a jövő évi, Dél-Afrikában rendezendő világbajnokságra, miután szombat éjszaka 3-0-ra kikapott Portugáliától.

A lisszaboni selejtező a papírformának megfelelő mérkőzést hozott: a portugálok sokkal gyorsabbak és ügyesebbek voltak, a magyarok lassan, körülményesen és meglehetősen hitehagyottan játszottak. Bár az első félidőben Gera fejjel egy ízben a kapufát találta el, összességében a hazaiak végig nyomasztó fölényben futballoztak, és Simao Sabrosa a 17. és a 79. percben lőtt találataival, valamint Liedson a 74. percben elért góljával magabiztosan gyűjtötték be a három pontot.
A szombat esti találkozón a debreceniek közül Rudolf vírusfertőzése miatt nem játszhatott, Bodnár kezdőként lépett pályára, Varga József pedig a végén mintegy 10 percet a gyepen töltve bemutatkozott a válogatottban. Egyébként körülbelül ennyi pozitívuma volt a mérkőzésnek…

Világbajnoki selejtező, 1. csoport: Portugália-Magyarország 3-0 (1-0).
Lisszabon, 35 000 néző. Gól:
Simao (17., 79.), Liedson (74.).
A csoport másik mérkőzésén: Dánia-Svédország 1-0. A dánok ezzel már világbajnoki résztvevők.