Elképesztő izgalmak után a BL küszöbén a Loki!

| 2010. 09. 18. | 19:33:55
Debrecen – Nagyot alakít a lengyelországi Bajnokok Ligája selejtezőben a DVSC női kézilabdacsapata. A Köstner-gárda pénteken megverte a házigazda Lublint, szombaton pedig a szerb bajnokot győzte le.

Le a kalappal a debreceni kézis lányok előtt! Bulathék immár a BL-főtábla előszobájában vannak, hiszen a Lublin pénteki legyőzése után szombaton második csoportmeccsüket is megnyerték, ezúttal a szerb bajnok ellen. Vasárnap a szerbek által elvert dán bronzérmes Vejen következik, és ha ezt az akadály is veszik Köstner Vilmos tanítványai, akkor bekerülnek a Bajnokok Ligájába.

A szombat délutáni, szerbek elleni derbi csöppet sem mellékesen drámai, végsőkig kiélezett küzdelmet hozott, amit jól mutat a félidei 14-14-es állás és a 25-24-es végeredmény. A kézi.hu tudósítása szerint az első negyedóra után három góllal is vezetett már a magyar együttes, amikor 10-7-nél a szerbek időt kértek. Csapatukon azonban ez sem segített, a kapuban kezdő Kiss Éva remekül teljesített, Bognár biztos kézzel lőtte be a heteseket, majd Csáki ejtésével ötre nőtt a magyar előny. Ezt követően azonban a debrecenieknél következett be rövidzárlat, és szünet előtt egy 6-0-s szériát produkálva egyenlített, majd a vezetést is átvette a Zajecsar, majd Bogdanovics és Juhász góljaival ismét a Debrecen vezetett, de a szerbek időn túli szabaddobásból ki tudtak egyenlíteni.

A rendkívül hullámzó meccsen a szünet után sem történt változás: előbb a DVSC vezetett két góllal, majd a Zajecsar egy 4-0-s szériával előnyre tett szert. Szoros maradt a meccs, Kiss helyére Triffa érkezett a Debrecen kapujába, majd tíz perccel a vége előtt Bognár találatával ismét vezetett a magyar együttes. Az 53. percben Bulath két góljával 24-22-re vezetett a Debrecen, majd a szerbek faragtak hátrányukból, amikor Köstner Vilmos időt kért. Az utolsó percekben rendkívül sokat hibáztak a csapatok, de az 58. percben 24-23-ra a Köstner-alakulat vezetett, amikor a szerbek időt kértek. Ezt követően azonban eladta a labdát a Zajecsar, az utolsó percre vezetéssel és a labdával a kezében fordulhatott a magyar bajnoki ezüstérmes, majd Bulath találatával 25-23 lett az állás, így hiába lőtt még egy gólt a délszláv együttes, a Loki újabb győzelmével kézzelfogható közelségbe került számára a BL-főtábla.

18:00 SPR Lublin-Zajecsar

A tornagyőztes a Bajnokok Ligája főtábláján a B-csoportban szerepelhet az osztrák Hypo, a német Lipcse és a spanyol Navarra társaságában, a 2-4. helyezettek az EHF-kupa 3. fordulójában folytatják.