Drámai küzdelemben nyertek a britek

| 2009. 12. 19. | 19:24:19
Debrecen – Nagy-Britannia tornagyőzelmével ért véget a debreceni Főnix csarnokban az U20-as divízió II-es jégkorong-világbajnokság.

A magyarok meccsét kora délután a spanyol-mexikói csata vezette fel. Az egész vb-n jó benyomást keltő, a bronzérmet megérdemelten megszerző spanyolok – a papírformának megfelelően – magabiztosan nyertek a lelkes, sokáig ellenálló mexikóiak ellen, a végeredmény végül 6-0 lett. A gólokat Vazquez (2), Munoz (2), Boronat és Gonzalez ütötték, de a bronzéremmel a nyakában az egész csapat boldogan mosolyoghatott.

Jókedvűen érkezett a magyar drukkerhad is a Főnixbe, a mintegy 2500 szurkoló bízott benne, hogy a hazaiak legyőzik a briteket is, és feljutnak a magasabb osztályba: végül csalódniuk kellett. A meccs első harmada rögtön drámaian alakult, mert bár Popovics góljával a magyarok a 2. percben vezetést szereztek, Nagy-Britannia Duggan, valamint Ben Davies – játékvezetői szempontból erősen vitatható – találataival fordított, így a második etap kezdetekor a britek álltak feljutásra. Kemény és kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, méltó a világbajnokság döntő mérkőzéséhez. A középső szakaszban sem hiányoztak a fordulatok: a fergeteges atmoszférát kihasználva Popovics második, valamint Somogyi első góljával a hazaiak jutottak előnyhöz, ám az angolszász együttes nem hagyta magát, és Ian Bowie duplájával visszavette a vezetést.

A harmadik harmadban folytatódott a végsőkig kiélezett küzdelem, a magyarok Nemes révén döntetlenre hozták a meccset, jött a hosszabbítás, számtalan kimaradt helyzet, majd a büntetők, amelyben a britek voltak jobbak, s ezzel megnyerték a vb-t és ők léptek egy szinttel feljebb.
A világbajnokságot a dél-koreai-kínai ázsiai rangadó, majd ezt követően a záróünnepség zárta le: emlékezetes egy hét volt.

Újabb utca aszfaltozásával folytatódik az útépítés Bárándon
Az olcsóbb konstrukció további útépítéseket tesz lehetővé.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.