Beindulás Bostonban: bombajó a Bruins

| 2011. 06. 07. | 10:48:22
Boston – A Bruins úgy elverte a Vancouvert, hogy azt sokáig fogják emlegetni könnyes szemekkel Brit Columbia-szerte. Nyolc gólt utoljára az 1996-os döntőben ütöttek.

A Boston Bruins 8-1-re kiütötte a vendég Vancouver Canucks csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjében, így összesítésben 2-1-re szépített az egyik együttes negyedik sikeréig tartó párharcban. Összesen 145 perc kiállítást osztottak ki a meccsen, ilyenre 21 éve nem volt példa.

A Vancouver - amely nyerte az első két hazai meccsét - hamar elveszítette egyik hátvédjét, Rome-ot, aki Hortonnak sérülést okozott, és ezért végleges kiállítást kapott. A második harmadban beindult a hazai henger: és a fináléban eddig remeklő Luongo kapus négyszer is kapitulált. A folytatásban elszabadult a pokol: rengeteg volt a verekedés, majd az utolsó két és fél percben újabb három gólt ütött a Bruins.Az egész meccsen 145, a harmadik harmadban pedig 98 perc kiállítást osztottak ki, 1990 óta nem volt ilyen sportszerűtlen találkozó a fináléban.

Nyolc gólt utoljára az 1996-os döntőben ütöttek: akkor a Colorado Avalanche ütötte ki a Florida Panthers együttesét.

Stanley-kupa-döntő, 3. mérkőzés:
Boston Bruins - Vancuver Canucks 8-1 (0-0, 4-0, 4-1)
gól: Ference (21.), Recchi (25., 58.), Marchand (32.), Krejci (36.), Paille (52.), Kelly (59.), Ryder (60.), illetve Hansen (54.)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Vancouver javára.

A következő mérkőzésnek magyar idő szerint csütörtök hajnalban ugyancsak Boston ad otthont.