Kis Gergő a második bronzát szerezte

| 2011. 07. 31. | 15:34:09
Sanghaj – A 800 m-en elért harmadik hely után 1500 m-es gyorsúszásban is bronzérmet szerzett Kis Gergő a sanghaji vizes világbajnokság vasárnapi zárónapján.

A 23 éves magyar versenyző, aki szombaton óriási országos csúccsal, 14:52.72 perccel biztosította a helyét a másnapi fináléban, a döntőben újabb fantasztikus időt produkált: 14:45.66 perccel csapott a célba, így újabb több mint hét másodpercet faragott a magyar rekordján. A dobogósok sorrendje ugyanaz volt, mint a keddi 800 m során: nyert - mégpedig 14:34.14 perces világcsúccsal - a kínai Szun Jang (Sun Yang), másodikként pedig a kanadai Ryan Cochrane végzett.

Verrasztó Dávid hatodik lett a 400 m-es férfi vegyesúszás döntőjében. Cseh László, a szám 2010-es Európa-bajnoka, a 200 m vegyes sanghaji bronzérmese, többszörös világbajnok és olimpiai ezüstérmes hatalmas - és kellemetlen - meglepetést okozva nem jutott be a döntőbe, az előfutamban csak a 22. időt úszta (4:22.26 p), s így kiesett. A számot a favorit amerikai Ryan Lochte nyerte hatalmas fölénnyel, 4:07.13-as idővel, s ezzel ötödik aranyérmét gyűjtötte be Sanghajban.