A szombati magyar termés: három arany, egy bronz

| 2011. 06. 18. | 18:26:22
Belgrád - Sikeres szombatot zártak 1000 méteren a magyar versenyzők a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, és 200-on is jól mentek

Az egy kilométeres távon Kovács Katalin (K-1), a Szabó Gabriella, Csipes Tamara duó (K-2) és - kellemes meglepetésre - a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert összeállítású kenus kvartett nevéhez fűződött a győzelem, míg a Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős (K-2) remek verseny után a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A női kajakos duó - amely nem mellesleg az aktuális világbajnok is - megvédte tavaly, Trasonában kiharcolt címét.

A Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor és Boros Gergely alkotta kajak négyes szoros csatát követően leszorult a dobogóról, negyedik lett, a Széles Gábor, Nagy Péter kenu kettes pedig hatodikként ért célba. Az olimpiai bajnok Vajda Attila (C-1) némi csalódást keltve csak nyolcadikként, az újonc Dombvári Bence (K-1) pedig kilencedikként zárt.

A legrövidebb távon a Kovács, Kozák Danuta kajakpáros már a délelőtti előfutamból egyenes ágon a legjobb kilenc közé került, a Sík Márton, Beé István kajakos duó, Bozsik Attila (C-1), Molnár Péter és Kozák (mindkettő K-1) pedig a középfutamból harcolta ki a döntőbe jutást. A kevés nevező miatt férfi C-2-ben és női C-1-ben nem rendeztek előcsatározásokat, így a Horváth Gábor, Bozsik duó és Takács Kincső a fináléban száll majd vízre először.

Vasárnap 9:50 órától az 500, 12:25 órától a 200, 15 órától pedig az 5000 m-es finálékat rendezik Belgrádban.

Ötödikként ért célba a debreceni sprinter
Kozák Luca Olaszországban versenyzett.
Merénylet: egy író adott le öt lövést Robert Ficóra
A kormányfőt életveszélyes állapotban szállították kórházba.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.