Nyögvenyelős végkifejlet, de megvan a Loki-siker

| 2022. 12. 17. | 20:04:00
Ellentétes félidei teljesítmény a váciak ellen.

34-33-ra legyőzte a DVSC Schaeffler a Praktiker Vác együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság december 17-i játéknapján.

Majdnem negyedóra kellett a hazai pályán játszó Lokinak ahhoz, hogy átvegye a vezetést egy Hámori-lövéssel (9-8). Az utána következő szűk tíz perben viszont leradírozta a pályáról a vendégeket a piros-fehér gárda, amelyik magabiztos, hatgólos előnnyel mehetett pihenni (20-14).

A második félidőben, ha nem is ismétlődött meg az e heti siófoki megsemmisülés, azért a kísértete ott lebegett a Hódosban. Gyengén védekezett a DVSC, hiányzott hátul a tempó, így a váciak negyedórával a vége előtt két gólra megközelítették Planétáékat. Mivel a hazai támadásokból nem hiányzott a gól, ez a különbség nem csökkent; a vendégeknek csak a legvégén sikerült az egyenlítés küszöbére kerülni, akkor viszont már az idő hiányzott ahhoz, hogy esélyük legyen átlépni azt.

Összességében akkor sem lehet jó a szájízünk, ha a legfontosabb a győzelem volt, hiszen úgy kapott 19 gólt a Loki a második 30 perc alatt, hogy a legjobbak szinte végig a pályán voltak. Félő, hogy ez nemzetközi szinten kevés lesz, márpedig hamarosan nem csak itthon kell bizonyítani.

TABELLA

1. Győri Audi ETO KC 10 9 0 1 315 227 88 18
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 7 0 0 224 161 63 14
3. DVSC SCHAEFFLER 10 7 0 3 300 261 39 14
4. DKKA 9 5 2 2 240 252 -12 12