Emberek, nyert a Loki!

| 2017. 03. 04. | 18:20:00
A debreceniek hosszú nyeretlen szériának vetettek véget.

Az időre nem lehetett panasz, a debreceni futballbarátokra annál inkább. A krízisben lévő DVSC kiesési rangadója sem hozott lázban négyezernél több embert, pedig ebben a helyzetben nagyon kéne a támogatás a fiúknak.

A 6. percben megtörhetett volna a debreceni gólínség – öt meccse meddő a Loki támadásban -, hiszen Chuka úgy ugratta ki Feltchert, hogy senkitől sem zavartatva vezethette a diósgyőri kapura a labdát. A svájci-venezuelai légiós a kapus mellett próbálta elgurítani a labdát, de Rados megérezte, és szögletre mentett. Nem sokkal később Osváth beadása után hárman – Szuk, Chuka és Feltcher - maradtak le a labdáról a diósgyőri ötös vonalánál.

A 23. percben Mészáros bal oldali beadása után Szuk fejesét védte Rados. Az esetet azért jegyeztük fel, mert a koreai légiós a harmadik meccsén végre eltalálta labdával az ellenfél kapuját!

Góóóóóóól!!!!!

A 30. percben végre gólt kiálthattunk! Osváth váratlanul tűzte rá jó 20 méterről, Rados hatalmasat lepkézett, így jutott vezetéshez a DVSC (1-0). A debreceni gárda 480 perces gólcsendet tört meg.

Három perccel később Ferenczi is jó 20 méterről próbálkozott, Rados megint árnyékra vetődött, és már kettővel ment a Loki (2-0)! A két szélső hátvéd szerezte a hazai gólokat, jókora fricska ez a Chuka-Szuk csatárduónak.

Osváth megtörte az "átkot"!

Szünet után egy hatalmas Diósgyőr-helyzet borzolta az idegeket, s egyben jelezte, hogy a meccs debreceni szempontból még nincs lefutva. Jobb oldali beadás után Szarka fejelt öt méterről jobb kapufára!

Ez nagyobb erőbedobásra késztette a Lokit. Az 59. percben Szuk bombája után a lécről vágódott vissza a labda mezőnybe, kisvártatva pedig a koreai ügyes csellel hozta helyzetbe Feltchert, aki 18 méterről kilőtte a bal felsőt (3-0). Parádés akció volt!

Az utolsó húsz percre "leült" a meccs, mindkét csapat a végét várta, csak más megfontolásból. A Loki hétmeccses nyeretlenségnek vetett véget, de továbbra is veszélyeztetett a tabellán elfoglalt helyzete.