A Szolnok megszakította a debreceniek sikerszériáját

| 2022. 01. 08. | 19:18:00
Jorgosz Vovorasz szerint rengeteget lehet tanulni ebből a vereségből.

Tizenegy pontos vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram hazai pályán a Szolnoki Olajbányász ellen január 8-án. A második helyen álló vendégek végig kontrollálták a mérkőzést és nagyszerű védekezésüknek köszönhetően megérdemelt győzelmet arattak – írja a DEAC a honlapján.
A beszámoló szerint Kovács Ákos kivételével a legerősebb összeállításában léphetett pályára a Debreceni Egyetem együttese. Jorgosz Vovorasz a győztes csapaton ne változtass elvet követve, a hétközi fordulóhoz hasonlóan a Hagins-Thames-Valerio-Bodon-Dzseletovics-Aska ötöst küldte fel a feldobáshoz.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, Pallai és Cakarun kosaraival 5-0-ra léptek meg az első percekben. Három és fél percet kellett várni az első DEAC pontra, de hiába talált be Aska, Pongó hármasával tovább nőtt a különbség. Két pontra sikerült zárkózni a negyed végére (18-20).
A második tíz perc kezdetén Drenovac büntetőivel egyenlített a DEAC, melyre három kosárral azonnal válaszolt az Olajbányász, végől nyolcpontos szolnoki vezetéssel mehettek az öltözőbe a felek.
A második félidőt kezdetén is rengeteg hibával játszott a DEAC, s rendkívül feszültté vált a találkozó,; harminc perc játék után nagyon nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak (46-60).

A záró felvonásban Pongó tempójára válaszolt Hagins egy szép betörés után, de a szokatlanul kemény védekezéseknek köszönhetően mindkét oldalon elsősorban az ítéletek megkérdőjelezéséről szólt a játék. Végül a Szolnok 62-74-es megérdemelt győzelmet aratott, megszakítva ezzel a DAEC öt mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát.

Jorgosz Vovorasz: – Gratulálok a Szolnoknak, rendkívül fizikálisan játszottak. A védekezésben nagyon kemények voltak, a statisztika is azt mutatja, hogy jól kényszerítettek minket olyan helyzetekbe, amiket nem biztos, hogy el kellett volna vállalnunk. A mai a mérkőzésből rengeteget lehet tanulni, egy ilyen csapattal szemben fel kell vennünk nekünk is a versenyt, és fejlődni a fizikális játék és agresszivitás terén.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.