Fergeteges hangulat és győzelem az elődöntő első felvonásán

| 2017. 04. 28. | 23:16:00
Debrecenbe visszatért a kosárláz

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat péntek este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban, a férfi az NB1/B-s kosárlabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén. Köszönhető volt ez az igen szép számban érkező oroszlányi szurkolóknak, akik végig eksztázisban buzdították csapatukat, de a hazai nagyérdemű is rendre lázba jött, amiből hangulatos mérkőzés kerekedett ki.

Az előzetesen vártnak megfelelően a jó erőkből álló OSE kőkemény küzdelemre kényszerítette Berényi Sándor együttesét. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, ráadásul a debreceni ászok nehezen lendültek bele a pontgyártásba, egyedül Farkas Ádámnak sült rendre a keze. Berényi mester cserékkel rázta fel a gárdát, amely ugyan tartotta néhány pontos előnyét, az első félidő abszolút kiegyenlített játékot hozott.

Erdei jól vette fel a meccs ritmusát

A harmadik negyedre megérkezett a meccsbe Jones is, a DEAC nagyon belelendült, és 20 pont feletti különbség is volt. Innen a vedégek minden igyekezetük ellenére sem tudtak visszajönni, állandósult a kétszámjegyű különbség, amiből a végére 15 pontos hazai győzelem lett.

Az egyik fél két győzeleméig tartó párharcában így lépéselőnybe kerültek a debreceni kosarasok, két hét múlva a továbbjutásért játszhatnak Oroszlányban.

Berényi Sándor:
 Először is gratulálok a csapatomnak, nagyon nagyot küzdöttünk. Óriási élmény volt ennyi ember előtt játszani, remélem, hogy sok ilyen mérkőzés lesz még Debrecenben, nagyon megérdemelné a város. Annak ellenére, hogy ezúttal kevesebb gólt dobtunk pozíciós játékból, ezúttal is uraltuk a játékot a kosár alatt, ez a lepattanókon is látszik. Örülök, hogy sok rendezetlen védelem elleni kosarat szereztünk, ez volt a győzelmünk kulcsa. Nagyon nehéz meccsre számítok Oroszlányban, fel kell kötnünk az alsónadrágot, ha ott is nyerni szeretnénk.