Magyar Kupa: hihetetlen debreceni feltámadás!

| 2021. 04. 11. | 18:25:00
Háromnegyed óra után kevesen hittek abban, ami a Siófok ellen történt.

31-27-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Siófok KC együttesét a Magyar Kupában a legjobb négy közé jutásért április 11-én a Hódosban.

Sokkal jobban kezdett az EHF Kupa tavaly előtti – igaz, a keretét tekintve jelentősen megváltozott – győztese: 1-5-re elhúztak 9 perc után. Jól reteszelt a Balaton-parti védelem, a debreceniekből hiányzott az átütőerő. Ennek ellenére Kovács Anna valódi helyzetek nélkül, kényszerlövésekkel is sorozatosan eredményes tudott lenni. Ez és a javuló védekezés odáig vezetett, hogy 20 perc elteltével megnyílt az egyenlítés esélye (9-10). A debreceni jobbátlövő mellől azonban hiányzott egy másik biztoskezű gólvágó, a Siófok pedig kíméletlenül büntette a piros-fehér hibákat. Az első félidő hajráját debreceni erőlködés és gyors vendéggólok jellemezte; 10-16-al fordultak a csapatok.

A szünet utáni negyedórában kiegyenlített játék folyt. Ám ez egyben azt is jelentette, hogy nem sikerült faragni a hátrányon. A 45. percben a debreceniek montenegrói válogatottja, Despotovic szorult ápolásra, miután rosszul esett (később vissza tudott jönni).

Aztán nagyot változott a kép: egymás után jöttek a Loki-gólok, az 51. percben sikerült az egyenlítés: 24-24! És ekkor jött a java! Parádés szűk tíz percet produkálva négy góllal verték az esélyesebbnek tartott Jezic-éket a debreceniek (döntetlennel a szabályok szerint a vendégek jutottak volna tovább). Bárcsak láthatták volna többen a helyszínen!

A DVSC ezzel benn van a Magyar Kupa négyes döntőjében. Kudor Kitti vezetőedző első nagy megmérettetése elképesztően sikerült!

Zdravko Zovko: Gratulálok a Debrecennek, nagyon jó utolsó tíz percet produkáltak. Nekünk erre a periódusra már nem volt cserénk, elsősorban átlövőnk, aki nyomást gyakorolhatott volna a hazaiakra. Az első félidőben jók voltunk, védekezésben különösen. A végén erősebbnek, frissebbnek bizonyult a Debrecen.
Kudor Kitti: A szünetben azt mondtam a lányoknak, hogy nyugodjanak meg, „csodát” már sokszor láttunk, át is éltünk. Az első harminc percben egyáltalán nem működött az, amit terveztünk, vagyis hogy a szélekre tereljük a lövéseiket. Az átlövéseink jelentős része a kapufán csattant vagy Csapó Kincső hárított szenzációsan. A második félidőben váltottunk a védekezésben; a Siófok megakadt, nálunk Giegerich egyre többször védett, a hatos falas védelem labdákat szerzett. Végre tudtunk rohanni, ami jól megy a DVSC-nek, büszke vagyok a csapatra!

Választás: Hajdú-Biharban a Fidesz már összegyűjtötte az aláírásokat
A listaállításhoz 2669 ajánlást kellett gyűjteni.