civishir.hu

2019.02.16. 19:59

A csapatkapitányon, Vantara-Kelemen Éván nem múlott (Fotó: DVSC Schaeffler))

Ezért kár volt elutazni Békéscsabára.

Gyenge játékkal 31–28-ra kikapott a DVSC Schaeffler az EUbility Group-Békéscsaba együttesétől február 16-án a Viharsarokban. A sereghajtókhoz tartozó békésieket az ősszel simán verte a középmezőny élére pályázó Loki, ezért különösen fájó ez a vereség.

Az első periódus hajmeresztő játékot hozott vendég szemszögből, védekezésben mintha a pályán sem lettek volna a piros-fehérek, akik a 17. percben 14-7-re égtek. Köstner Vilmos már a 20. percben kikérte a második idejét, ami után javulni kezdett a csapat teljesítménye, de még így is elmaradt a debreceniek valós tudásától. A félidőre végére 19-15-re sikerült feljönni… Harminc perc után a balszélső Vantara-Kelemen Éván és a balátlövő Bulath Anitán kívül senkit nem lehetett dicsérni, megannyi hiba jellemezte a csapattársak játékát.

A második félidőben a DVSC akaratát már nem lehetett megkérdőjelezni, de a lehetőségek értékesítésével hadilábon álltak a hölgyek. A 44. percben sikerült átvenni a vezetést (22-23), de talán az volt a baj, hogy elhittük, meg van nyerve a meccs. Nem így történt, a hazaiak nem roppantak meg, hanem kettőzött erővel vetették magukat a küzdelembe. Bár Vantara-Kelemen 9 gólig jutott, a végjátékban még csak komolyan vehető esély sem nyílt a győzelemre, ami kapufák ide, kapufák oda, nem magyarázható meg könnyen.

EUbility Group-Békéscsaba – DVSC Schaeffler 31-28 (19-15)
Békéscsaba, játékvezetők: B.pech, Vágvölgyi.
Békéscsaba: Balog, Horvát (kapusok), Agbaba 1, Bottó 3, Dombi, Giricz 3, Kovács 6, Kukely, Marincsák 6 (4), Szögi, Vukajlovic 8, Walfisch 4. Edző: Horváth Roland.
Debrecen: Triffa, Oguntoye (kapusok), Arany, Bordás, Borgyos, Bulath 6 (1), Despotovic, Grigel 7 (4), Kovács 1, Punko 1, Szabó, Tóvizi 1, Vantara-Kelemen 9, Varsányi 2, Zamfirescu 1. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 6, ill. 12.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.