Szétzúzták a Titánokat a debreceniek

| 2021. 12. 03. | 22:08:00
A fiatal hazai kapus shutoutot ért el.

A sereghajtó székesfehérvári Titánokat látta vendégül a DEAC együttese a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A debreceni szurkolók természetesen győzelemben reménykedtek a találkozó előtt, de arra aligha számítottak, hogy az elejétől a végéig hibátlanul működik majd a DEAC-gépezet.

György József legénysége már az első harmadban négyet vágott a nagy iramban sokat betliző fehérvári alakulatnak, és innentől már hazai örömhokit láthatott a nagyérdemű. A debreceniek a fölényes győzelem mellett még egy shutoutot is elkönyvelhettek a fiatal Antek Tamás révén. Hatvan percet lehozni kapott gól nélkül, még egy rutinos hálóőrnek is komoly fegyvertény, nemhogy egy 18 évesnek!

A DEAC-osok nem ülhetnek a babérjaikon, hiszen hétfőn este már az élcsapatnak számító Gyergyószentmiklós lesz a vendég a Derék utcai jégcsarnokban (18 óra).

Kecskeméti Áron pályaedző: – Örömteli, hogy néhány apró hibát leszámítva tökéletes 60 percet produkáltunk. Végig négy sorral nyomtunk, minden taktikai utasítást betartva. Ki kell emelnem a fiatal Antek Tamás kapus teljesítményét, aki 2-0-s vezetésnél nagyot védett, és ha az bemegy, akkor másképp is alakulhatott volna a mérkőzés.

Anatolij Bogdanov: – Tudtuk, hogy a debreceniek az edzőváltás óta új energiákat mozgósítanak, készültünk arra, hogy nagy elánnal nekünk esnek, mégsem tudtuk felvenni a ritmust, mert az első harmadban csak testben voltunk ott a jégen, fejben nem. A 7-0 megsemmisítő vereség, de együtt kell élnünk vele, meg kell emésztenünk, majd küzdünk tovább, nem adjuk fel soha!