Új járdát és új buszmegállókat kapott a Tégláskert
Nagy jelentőségű fejlesztés fejeződött be az elmúlt napokban a tégláskerti városrészben: elkészült a Dobogó utcai járda.
Papp László polgármester a február 27-i, a helyszínen tartott sajtótájékoztatón elmondta: a fejlesztésnek óriási jelentősége van a Tégláskert lakói számára, hiszen a néhány évvel ezelőtt elkészült repülőtéri bekötőút – a Mandolás utca – mentén nem valósult meg járda, valamint bekötőút. A lakosság igénye viszont a biztonságos közlekedés elősegítése miatt az volt, hogy a közelben lévő nagyáruház és a tégláskerti utcák összekötése egy járdaszakasszal megoldott legyen. Erre az önkormányzat biztosított is forrást, így tavaly évben megkezdődött a mintegy 850 méteres járdaszakasz építése a területen.
Hozzátette, a fejlesztés két részből állt:
nagyjából 630 méteres szakaszt az önkormányzat építtetett meg 42 millió forint saját forrásból, a fennmaradó részt pedig magánberuházásban egy olyan fejlesztő valósította meg, aki az áruházhoz közel egy lakópark fejlesztését indítja el a közeljövőben. A polgármester hangsúlyozta, hogy a városvezetés tervei szerint a déli városrészen nagyjából 30 hektárnyi területen zajlik majd ingatlanfejlesztés a következő években, ezáltal egy jelentős és dinamikus fejlődés jellemzi majd a környéket.
A jövőbeli útfejlesztési tervekről elmondta, hogy a Kanális utca befejezésével a Tégláskert lakóinak több olyan lehetőségük is lesz, ahonnan rácsatlakozhatnak a nagyobb forgalmú utakhoz. Ez a Mikepércsi út forgalmának tehermentesítését is szolgálja.
Papp László hozzátette, hogy a fejlesztés során új buszmegállókat is kialakítottak, amely az Airport 1 és Airport 2-es, valamint – reagálva a lakossági kérésekre – a 14 és 14Y jelzésű buszok megállója is lesz. Aláhúzta, hogy ez a fejlesztés is bizonyítja, hogy a városvezetés számára a lakosság igényei a legfontosabbak, hiszen a költségvetés adta lehetőségekből igyekeznek olyan szakaszok beruházására is forrást biztosítani, amelyek a lakosság számára kiemelt jelentőséggel bírnak. Így jöhetett létre itt egyszerre az útfejlesztés mellett a járdafejlesztés és a közösségi közlekedés fejlesztése is.
Piros Zoltán önkormányzati képviselő hangsúlyozta, hogy a város rekordösszegű költségvetésében jól látható, hogy a fejlesztések a lakosság igényeire reflektálnak. Számos jelzés érkezett hozzá korábban, hogy a Tégláskert és az Epreskert közötti közlekedési nehézségeket szükséges megoldani. A most elkészült járdaszakasz és a hozzátartozó fejlesztések biztonságos kapcsolódási pontot hoztak létre minden korosztály számára. Ennek egyik példája, hogy a hamarosan átadásra kerülő Epreskerti Tornacsarnok közösségi funkciót is ellátó intézményként szintén összeköttetést biztosít a Tégláskertben élők számára is.