Mit ünnepeltünk november 7-én? A Nagy Októberi Forradalmat!
A bolsevikok – Lenin vezetésével – ezen a napon Petrográdban (később Leningrád, ma Szentpétervár) puccsal megdöntötték a cár hatalmát. Oroszországban az akkor használt julián naptár szerint október 25. volt. Azonnal megkezdődött a bankok és a földek, vállalatok államosítása, illetve a 20. század legtovább fennálló arcátlan hazugsága, hamis propagandája.
A szocialista demokrácia építése közben milliók haltak meg a bolsevik terror által, vagy éppen éhínségben. A terror átterjedt Magyarországra. A trianoni diktátum után, a széteső ország romjain bolsevik uralom vette kezdetét 1919. március 21-én, és tartott „csak” 133 napig. Akkor.
Lenin elkezdte, Sztálin befejezte a totalitárius diktatúra kiépítését. A szocialista-kommunista eszme behattolt hétköznapokba, nem volt olyan területe az életnek, amire ne terjedt volna ki. Az emberek nem lázadtak, egyrészt a nagyfokú manipuláció, másrészt a megfélemlítés miatt, mivel az összes lázadást már csírájában elfojtotta a rendszer besúgóhálózata és titkosrendőrsége.


















