Menő a szingli lét – fő a boldogtalanság?

Bár rövidtávon sok érv szól mellette, hosszú távon bizonyosan nem tesz jót senkinek, ha egyedül él. Ennek ellenére a statisztikák azt mutatják, hogy egyre többen, immár 1,3 millióan választják hazánkban ezt az életformát. Az idősek főleg kényszerből visznek egyszemélyes háztartást, a fiatalabbak viszont sokszor divatból lesznek szinglik vagy minglik, aztán mire váltanának, már túl késő - írja a kiskegyed.hu.
A fiatalok közül mind kevesebben választják az együttélést. A legutóbbi, 2011-es népszámlálás adatai szerint ma Magyarországon harminc százalékkal többen élnek egyedül, mint tíz évvel korábban: számuk elérte az 1,3 milliót. A legtöbben természetszerűleg az idősebb korosztály tagjai közül visznek egyszemélyes háztartást, ám az adatok arról tanúskodnak, hogy a fiatalok körében is egyre szaporodik is az egyedülállók száma.
Radikálisabban emelkedett a harmincasok korosztályában az egyszemélyes háztartásban élők száma: a 2001-es alig 73 ezerről majdnem 165 ezerre. Bár az egyedülálló státusz nem jelenti azt, hogy az illető magányosan is él, az biztos, hogy körükben egyre meghatározóbb számban vannak jelen a hajadonok, illetve nőtlenek. A már említett harmincasok majdnem 80 százaléka nem volt még házas, de a 40 és 44 év közöttiek több mint fele sem kötötte össze az életét senkivel, legalább is papíron biztosan nem.
















