Megszakadt a debreceniek pocsék sorozata

deac.hu | 2024. 04. 08. | 09:43:13
A DEAC február 24-e után nyert ismét meccset.
István Péter nagyon elemében volt (Fotó: deac.hu)

A DEAC kézilabdázói megtizedelt kerettel léphettek pályára Szegeden az NB I/B 24. fordulójának április 7-i, vasárnapi játéknapján. Mándi Norbert vezetőedző sérülés miatt Kiss Rolandra, Tóth Mátéra, Bakó Ádámra, Kathi Péterre és Hegedűs Patrikra sem számíthatott. A problémák miatt több fiatal tehetség (Király Máté, Kiss Bálint, Portik Dobos Szabolcs) is elutazott a Tisza-parti városba.

A mérkőzés elején nem fukarkodtak a gólokkal az együttesek, hiszen a nyolcadik percben 6-6-ra álltak a felek. A DEAC-nál István Péter kezdett ihletett formában, a tapasztalt beállós nevéhez fűződött az első öt debreceni találat. Aztán Kiss Axel és Illés Tamás lövése is a szegedi kapuban kötött ki, emiatt a tizenegyedik percben hárommal vezettek az egyetemisták (6-9). Nem sokkal később Kerezsi Ádám volt eredményes, ennek köszönhetően ötre nőtt az előny (8-13). A hazaiak megkezdték a felzárkózást, a 25. percben már csak egy gól választotta el egymástól a két gárdát (14-15). A szünet előtt ritmust váltott Mándi Norbert csapata, így az első játékrészt 19-14-re megnyerte a DEAC, amely szerencsére a pihenőt követően sem vett vissza, ezt támasztja alá, hogy 3-1-es periódussal folytatta az összecsapást, nem is kellett várni sokat a hazai tréner, Szabó Levente időkérésére (15-22). A debreceniek sikere nem forgott veszélyben, végül 38-31-re diadalmaskodtak.

NB I/B 24. forduló
OTP Bank-Pick Szeged U21-DEAC 31-38 (14-19)
Pick Akadémiai Csarnok, vezette: Hornyik Zsolt, Zörgő Róbert.
A DEAC összeállítása: Maródi, Boros – Hornyák, Fülöp, Kiss B., Illés 7 (3), Almásy 3, Szolnoki, Kiss A. 3, Pethő 5, Kerezsi 5, Portik Dobos 2, Dobos 1, Király, István 12. Vezetőedző: Mándi Norbert

Elkezdődött a párizsi olimpia: hajó szállította a magyarokat
206 nemzet csaknem 11 ezer versenyzője verseng egymással.
Vályogház teteje lángolt Gáborjánban
Berettyóújfaluból érkezett segítség.
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.