Hogyan készül a hajtetoválás?

Sokan nem is hallottak még a hajtetoválásról, pedig egy olyan esztétikai kezelésről beszélünk, ami hatékony megoldást tud kínálni a kopaszodás, illetve a ritkuló haj elfedésére. Cikkünkben bemutatjuk, miért előnyös ez az eljárás, illetve hogy milyen technikával készítik el a szakemberek.
A hajtetoválásról dióhéjban
Első hallást követően sokan úgy képzelik el a hajtetoválást, más néven mikropigmentációt, mint a hagyományos, testre kerülő tetoválásokat. A két technika között azonban számos különbség van, hiszen mind a funkciójuk, mint pedig a kezelés során használt anyagok és eszközök is eltérőek.
A Matrix Hajtetoválás fejbőr mikropigmentációs eljárása során a szakemberek jóval vékonyabb tűket használnak, mint amit a hagyományos tetoválásoknál megszokhattunk, ráadásul biológiailag lebomló tinta kerül a problémás területekre. Ezenfelül jóval kisebb mértékben kerülnek be a pigmentek a bőrbe, mint a sima tetoválásoknál, ami garantálja a természetes hatást.
Amennyiben tehát az Ön célja, hogy diszkrét módon rejtse el a fejbőrén található kopasz foltokat, műtéti hegeket, akkor tökéletes megoldás lehet a mikropigmentációs beavatkozás mellett dönteni.
A mikropigmentáció előnyei
A hajtetoválás alkalmazása számos esetben lehet rendkívül előnyös, legyen szó akár hajsűrítésről, borotvált hatás eléréséről, vagy esetleg baleset miatt kialakult hegek eltüntetéséről.
Bár fontos hangsúlyozni, hogy csak a hajbeültetés révén kaphatjuk vissza az eredeti frizuránkat, a hajtetoválás is jól tud teljesíteni a kopaszodás elrejtésében, ráadásul nem kell hosszú hónapokat, vagy akár egy évet is várnunk, amíg élvezhetjük a kezelés eredményét.
A mikropigmentációs kezelés ugyanis már rögtön az első alkalom után szemmel látható eredményt nyújt, így akár már 1 eljárást követően is javíthatunk a külső megjelenésünkön.
A tartósság szempontjából szintén igen jól teljesít ez a módszer, hiszen egy tetoválás akár 2-3 évig is változatlan minőségben megmaradhat, ami akár a megfelelő odafigyeléssel még tovább is növelhető. Fontos tudni, hogy néhány év elmúltával is elegendő egy szimpla frissítést igénybe vennie a pácienseknek, amit követően újból évekig rendben lesz a frizuránk.
A gyógyulási folyamatról
Bár sokan vannak, akik szívesen kipróbálnák a hajtetoválást, gyakran visszatartó erő lehet a fájdalomtól való félelem. Ha Ön is emiatt bizonytalan még azt illetően, hogy részt vegyen-e egy ilyen eljáráson, nem kell aggódnia, hiszen az egész folyamat csak kisebb kellemetlenségekkel jár.
Nem árt számolni viszont azzal, hogy a beavatkozást követő néhány napban piros, enyhén duzzadt lehet a kezelt bőrfelület. Általánosságban azonban elmondható, hogy megfelelő utókezeléssel, illetve a fénytől való védelemmel akár 3-4 nap alatt elmúlhatnak a nemkívánatos tünetek.
A hajtetoválás remek lehetőség lehet azoknak, akik valamilyen okból elrejtenék a fejbőrüket, azonban nem szeretnének élni a hajbeültetés lehetőségével.






